Maderoterapia – kolumbijski masaż antycellulitowy
Czym jest maderoterapia?
To holistyczna terapia walki z cellulitem oraz tkanką tłuszczową. Wywodzi się z Kolumbii, gdzie szybko zyskała wiele fanek. Zabieg ten łączy drenaż limfatyczny oraz manualne techniki masażu z masażem przy użyciu specjalistycznych drewnianych narzędzi.
Zabieg, który ma za zadanie ujędrnić skórę, zredukować cellulit, oczyścić organizm z toksyn i zmniejszyć obrzęki. Jego efekty widać szybciej niż po zabiegach chińskiej bańki, czy drenażu limfatycznego. Maderoterapię chwali i poleca między innymi 50-letnia Naomi Campbell.
Maderoterapia z języka hiszpańskiego oznaczają “terapię drewnem”. Drewniane masażery zostały zaprojektowane tak, aby dostosować się do różnych części ciała – brzucha, pośladków, nóg, brzucha i rąk.
Maderoterapia jest uważana za technikę holistyczną, zdolną do stymulowania i równoważenia energii, redukcji stresu oraz łagodzenia bólów mięśni i stawów. Zastosowanie tej terapii rozpowszechniło się również w celach estetycznych, ponieważ może być również stosowana do ujędrniania i ujędrniania ciała oraz do redukcji zlokalizowanej tkanki tłuszczowej i walki z cellulitem.
Historia maderoterapii
Terapeutyczne wykorzystywanie drewnianych narzędzi istnieje już od tysięcy lat. Jednak dopiero pod koniec XX w. kolumbijscy eksperci, zajmujący się alternatywną terapią, odnowili tę starożytną technikę. Opracowali metodę, która jest jedną z najbardziej skutecznych w walce z cellulitem oraz nadmierną tkanką tłuszczową.
Holistyczna i w pełni naturalna terapia antycellulitowa okazała się być strzałem w dziesiątkę, jeżeli chodzi o redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej u kobiet.
Terapia opiera się nie tylko na manualnych technikach, ale również na podstawowej idei, że ciało i umysł to integralna całość. To sprawia, że maderoterapia przynosi również odprężenie i wyciszenie poprzez stymulację energetyczną. W efekcie czego możesz osiągnąć pełen relaks.
Jak działa maderoterapia?
Masaż ten wpływa na modelowanie sylwetki wieloetapowo. Jest połączeniem drenażu limfatycznego z pracą drewnianymi wałkami, które są zaprojektowane odpowiednio aby dopasować się do anatomii ciała.
W efekcie działania wieloetapowego, po przejściu serii masaży zauważalne są:
- Redukcja cellulitu
- Redukcja nadmiernej tkanki tłuszczowej
- Ujędrnienie i uelastycznienie skóry
- Zmniejszenie cm w obwodach
- Pobudzenie krążenia
- Redukcja zastojów limfatycznych
- Obniżenie stresu
- Odprężenie oraz wyciszenie
Wskazania do maderoterapii
Jeżeli zmagasz się z tzw. „pomarańczową skórką”, cellulitem wodnym, tłuszczowym lub mieszanym albo nadmierną tkanką tłuszczową w okolicach brzucha, ramion, ud i pośladków to maderoterapia jest odpowiednim zabiegiem dla Ciebie.
Skuteczniejsza niż bańka chińska?
Przede wszystkim dlatego, że terapia drewnianymi narzędziami pozwala szybciej dotrzeć do zamierzonego efektu. Dzięki temu, że przy maderoterapii jest szeroki dobór technik i narzędzi w porównaniu do innych metod walki z cellulitem, można indywidualnie ułożyć terapię aby była ona w pełni skuteczna.
W przeciwieństwie do masażu bańką chińską, maderoterapia to bezbolesny zabieg, więc przy okazji odpręża i wycisza Twój organizm, wprowadzając w stan relaksu. Jest też bardzo małe prawdopodobieństwo wystąpienia siniaków po zabiegu, które niestety mogą pojawić się po masażu bańką chińską.
Jak przygotować się do maderoterapii?
Przed zabiegiem warto zapoznać się, jak krok po kroku będzie wyglądał zabieg. Wszelkie zabiegi złuszczające tj. np. peeling ciała zaleca się wykonać na 2 dni przed masażem. Pamiętaj również, że przy maderoterapii jest wykonywany drenaż głęboki brzucha, dlatego zachowaj co najmniej 2h przerwy po posiłku.
Zabieg krok po kroku
- Masaż maderoterapii zaczyna się od wykonania wstępnego drenażu limfatycznego poprzez opracowanie kątów żylnych przy obojczyku.
- Następnie wykonywany jest głęboki drenaż brzucha oraz ćwiczenia oddechowe. Ten etap trwa kilka minut i jest bardzo ważnym elementem, którego nie można pominąć. Maderoterapia opiera się przede wszystkim na drenażu limfatycznym, dlatego aby prawidłowo walczyć z cellulitem należy przejść przez ten etap.
- Kolejnym etapem jest już przejście do masażu. Osoba wykonująca zabieg rozprowadza olej i manualnie rozgrzewa tkanki aby przygotować je na pracę drewnianymi narzędziami.
- Po etapie manualnego masażu następuje masaż drewnianymi elementami. Każdy z nich ma inny kształt, rozmiar i wzór. Wszystkie są odpowiednio wykonane aby mogły opracować różne części ciała. Ich działanie opiera się poprzez wpływ na cały organizm.
- Na koniec wykonywany jest krótki masaż manualny w celu wyciszenia tkanek.
Ile zabiegów należy przejść, aby zauważyć efekty?
Efekty, które można osiągnąć poprzez maderoterapię w większości przypadków są już zauważalne po 3 sesji. Jednak należy pamiętać, że każdy organizm inaczej reaguje na bodźce, więc zakłada się wykonanie od 5 do 12 masaży. Powinny być wykonywane minimum raz w tygodniu.
Pamiętaj jednak, że maderoterapia jest terapią indywidualną i efekty zależą również od współistniejących czynników takich jak stopień zaawansowania zmian (cellulit), tryb życia, sposób odżywania czy aktywność fizyczna.
Jak długo trwa maderoterapia?
Zabieg maderoterapii występuje w dwóch możliwościach czasowych.
- Pierwsza opcja dotyczy 60 minut, podczas której zostają opracowane partie tj.:
- Całe nogi (przód ud, tył ud, pośladki i ewentualnie łydki).
- Brzuch wraz z boczkami (przy tej opcji opracowywana jest talia i okolice łopatek – linia biustonosza oraz biodra).
- Druga opcja dotyczy 90 minut, podczas której zostają opracowane partie tj.:
- Brzuch plus całe nogi (przód ud, tył ud, pośladki, łydki).
- Brzuch wraz z boczkami plus przód / tył ud (wszystko zależy od Twoich potrzeb).
Zabieg terapii drewnianymi narzędziami nie powinien trwać dłużej niż 90 min, więc nie ma możliwości wykonania wszystkich partii jednorazowo. Mamy na uwadze przede wszystkim Twoje dobro, dlatego unikamy dążenia do celu za wszelką cenę. Praca drewnianymi narzędziami opiera się również na głębokim działaniu, dlatego aby nie doprowadzić do przemęczenia tkanek, terapię należy dobrać indywidualnie.
Jakie są zalecenia po maderoterapii?
Po zabiegu można wrócić do normalnych czynności, zachowując zalecenia domowe. W dniu zabiegu nie zalecamy wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych oraz spożywać alkoholu. Należy uzupełnić płyny, a więc zalecamy wypić w ciągu dnia 1,5-2l wody. Nie zalecamy również brać gorących kąpieli w ten sam dzień.
Pielęgnacja skóry po zabiegu
Możesz skorzystać z preparatów wspomagających redukcję cellulitu oraz tkanki tłuszczowej. W swojej ofercie mamy kosmetyki, które wspomogą walkę z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej.
Kosmetyki mogą działać miejscowo, zarówno na talię i okolice brzucha jak i na uda, czy pośladki. Preparaty te, dzięki odpowiednio dobranym składom wspomagają nie tylko redukcję cellulitu, czy modelowanie sylwetki, ale również przeciwdziałają magazynowaniu się toksyn i wody w organizmie. Dodatkowo uwalniają składniki lipolityczne i ujędrniają skórę.
Przeciwwskazania do maderoterapii
- Choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze
- Wysoka temperatura ciała
- Ostre i podostre stany zapalne
- Przerwanie ciągłości skóry
- Wczesny okres po urazach (złamania, skręcenia, zwichnięcia)
- Choroby dermatologiczne skóry
- Krwotoki i tendencje do nich
- Niewyrównane wady serca
- Tętniaki
- Zakrzepy
- Nowotwory
- Ciąża
- Choroby krzepliwości krwi
- Choroby nerek
Terapia drewnem, czyli drewniane przyrządy do masażu w maderoterapii
W maderoterapii wykorzystywanych jest 8-10 podstawowych rodzajów masażerów z drewna.
Drewniane rolki – występują w szerokiej gamie kształtów i mogą być używane z pomocą partnera lub samodzielnie. Większość drewnianych wałków przypomina wyglądem tradycyjny wałek do ciasta i można ich używać do rozwijania skóry tam, gdzie jest to wymagane.
Zestaw kubków (pucharków próżniowych) do kolumbijskiego masażu – pomagają w leczeniu różnych obszarów ciała, najczęściej wykorzystywane są do modelowania brzucha. Dzięki ssaniu to urządzenie redukuje zlokalizowany tłuszcz i rzeźbi różne części ciała, takie jak talia i brzuch. Podciśnienie wyciąga na powierzchnię tłuszcz rozluźniony z tkanki łącznej.
Łopatki do masażu antycellulitowego – narzędzie, które można stosować razem z olejem, aby ułatwić drenaż limfy. Wygładzając skórę wzdłuż obszaru objętego stanem zapalnym, szpatułka może być używana jako sposób na zarządzanie zapasami tłuszczu i redukcję cellulitu.
Zapraszamy do kontaktu, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej
Telefon kontkatowy: +48 511 100 131
Adres e-mail: biuro@witamed.com