Aromaterapia i czakry

 

Olejki eteryczne to wysoce skoncentrowane substancje płynne, które w większości pochodzą z destylacji z parą wodną kwiatów, roślin, korzeni, nasion lub szlachetnego drewna lub techniki wyciskania, zwłaszcza skórki owoców cytrusowych. Alchemicy twierdzą, że są duszą roślin, ich najbardziej świecącą i energetyczną częścią. Właśnie dlatego olejki eteryczne mają wielkie zalety zarówno pod względem kosmetycznym i terapeutycznym ale nie tylko.

Zdrowie, uroda i dobre samopoczucie są wynikiem harmonii między ciałem a umysłem. Zadaniem olejków eterycznych jest przywrócenie tej harmonii. Esencje wchłaniane przez skórę właściwą lub drogi oddechowe szybko przechodzą do krążenia ogólnoustrojowego i działają na profesjonalnym poziomie, pomagając przywrócić gruntowną harmonię naszego ciała.

Aromaterapia jest uważana za technikę uzdrawiania i charakteryzuje się głównie zewnętrznym zastosowaniem olejków eterycznych pochodzenia roślinnego, które są całkowicie naturalne. Ta nauka o kosmetologii a także perfumerii, wywodzi się ze starożytnej wiedzy i nie ma wątpliwości, że była ona praktykowana przez Chińczyków, Hindusów, Egipcjan, Arabów, Greków, Rzymian i Kartagińczyków.

Na początku XX wieku francuski chemik i kosmetolog René-Maurice Gattefossé, dzięki szczęśliwemu przypadkowi i innym wielkim rewelacjom naukowym, odkrył moc olejków eterycznych i wynalazł słowo „aromaterapia”. Stało się to po tym, jak francuski naukowiec przypadkowo spalił rękę podczas jednego z eksperymentów.

Oślepiony bólem naukowiec instynktownie sięgnął do pojemnika z olejkiem lawendowym, który był w zasięgu ręki i z zaskoczeniem odkrył, że ból po oparzeniu zniknął w mgnieniu oka. Stał się pionierem aromaterapii, zalecając zewnętrzne lub miejscowe stosowanie olejków eterycznych.

ENERGIA CZAKR

Słowo czakra w sanskrycie oznacza „koło”.

Czakry to centra energetyczne, subtelne ciała energetyczne, które regulują naszą niezbędną energię, a jednocześnie łączą nas z energią wszystkiego, co nas otacza. Istnieje siedem głównych czakr, które znajdują się wzdłuż rdzenia kręgowego w naszym ciele, przez tak zwany kanał centralny, w którym przepływa energia kundalini.

CZAKRY I AROMATERAPIA

Czakry wibrują energią, podobnie jak olejki eteryczne są subtelną energią roślin i kwiatów. Wszystko w Naturze wibruje, a harmonizacja i wzniesienie tej wibracji prowadzi nas ścieżką do pełnego szczęścia.

Wibracja olejków eterycznych, dusza roślin w kontakcie z wibracją naszych czakr, reprezentacja ludzkiej duszy łączy się w cennej terapii energetycznej, która pomaga w przyjemny, przyjazny i pełen szacunku sposób zrównoważenia naszej wewnętrznej energii i emocji.

CZAKRA KORZENIA LUB Muladhara

Stanowi solidną podstawę, zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

Jest związana z bezpieczeństwem i energią witalną, stanowczością, wytrzymałością, wytrwałością i pewnością siebie.

CZAKRA SAKRALNA LUB Svadhisthana

Dominuje kreatywność, poświęcenie i zaangażowanie, a stamtąd zaczyna się wyraz indywidualności. Jest to związana ze zmysłowością, przyjemnością i umiejętnością cieszenia się.

CZAKRA SOLARNA LUB Manipura

Z tego miejsca budujemy naszą osobistą moc. Jest związana z obrazem samego siebie, z naszymi aspiracjami życiowymi oraz z zarządzaniem naszymi myślami i działaniami w poszukiwaniu samorealizacji z samoakceptacją, szacunkiem, harmonią i wolą.

CZAKRA SERCA LUB Anahata

Służy jako „pomost” między 3 dolnymi czakrami i 3 górnymi czakrami. Jest związana z wyższą, bezwarunkową, uzdrawiającą miłością, ze zdolnością dawania i przyjmowania miłości, hojności, współczucia, jedności i uzdrawiania.

CZAKRA GARDŁA LUB Vishuddha

Odpowiada za komunikację. Daje głos naszej prawdzie, prawdzie naszych serc i pomaga nam słuchać i przyjmować z otwartością to, co mówią inni. Jest to zdolność do wyrażania się, szczerości, muzykalności oraz połączenia między umysłem a sercem.

CZAKRA TRZECIEGO OKA lub Ajna

Pomaga nam wyraźnie widzieć. Jest związana z kontrolą naszych myśli i wyobraźni, z koncentracją, medytacją i uważnością, z percepcją, jasnowidzeniem, świadomością, klarownością i mądrością.

CZAKRA KORONY lub Sahasrara

Indywidualność bytu łączy się z podstawową jednością Wszystkiego, uwalniając nas z płaszczyzny fizycznej. Odnosi się do duchowości, oświecenia, fuzji z kosmosem i transcendencji bytu lub ego.

MOC OLEJÓW ETERYCZNYCH: WŁAŚCIWOŚCI

Wykazano, że olejki eteryczne mają silne właściwości kosmetyczne, ale także szereg efektów, które wykraczają poza pojęcie pielęgnacji naskórka w celu osiągnięcia transformacji i zmian w sferze emocjonalnej ludzi. To właśnie możemy nazwać imponującymi alchemicznymi efektami aromaterapii.

Alchemiczna aromaterapia z olejkami eterycznymi ma ogromną moc o działaniu terapeutycznym i zapobiegawczym dla dobrego samopoczucia ludzkiego organizmu. W związku z tym olejki eteryczne mają wielką moc poprawiania i przekształcania nie tylko ciała fizycznego i skóry, ale ducha i emocji, ponieważ działają w trzech wymiarach człowieka: fizycznym, energetycznym i emocjonalnym.

Olejki eteryczne mają niezliczone i wyjątkowo mocne właściwości kosmetyczne, terapeutyczne, emocjonalne i psychiczne, takie jak:

· Zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się

· Regenerują

· Są głęboko nawilżające

· Zapewniają doskonały efekt antyseptyczny

· Działają ogólnie na odtruwanie organizmu. 

· Redukują wpływ stresu

· Bilansują nasze stany emocjonalne

· Poprawiają ogólny stan

POLARYZACJA ENERGETYCZNA YIN-YANG

To, co współczesna nauka nazywa energią bioelektryczną, znane jest w starożytnych pismach medycznych Wschodu i Zachodu jako energia witalna lub „Qi”. Energia ta krąży w ciele przez kanały energetyczne zwane meridianami. Energia życiowa lub „Qi” czystych substancji wytwarzanych przez matkę naturę, takich jak olejki eteryczne, jest wychwytywana przez nasz organizm i przekazywana ciału, umysłowi i duszy.

Diagnoza, leczenie i zapobieganie zaburzeniom równowagi między energią Yin i Yang poprzez „Qi” lub energię witalną pomaga przywrócić i utrzymać dobre zdrowie dla głębokiego piękna i dobrego samopoczucia.

Olejki eteryczne mają złożony skład chemiczny, który obejmuje cząsteczki aromatyczne, które z kolei można podzielić na różne grupy zgodnie ze strukturą chemiczną. Struktura ta determinuje dwie ważne właściwości: tendencję do przyciągania lub odpychania elektronów oraz biegunowość. Zatem każda cząsteczka aromatyczna ma ładunek elektromagnetyczny ze względu na swoje dodatnie (YANG lub SOLAR) lub ujemne (YIN lub LUNAR) pole, które z kolei określa kosmetyczne i terapeutyczne właściwości olejku eterycznego, w którym wspomniany składnik występuje w większym stężeniu

Energia YIN lub LUNAR

Etymologicznie oznacza to „bok zacienionej góry” Energia księżycowa jest powolna, pasywna, zimna, ciemna …

Jest to energia związana z wodą, księżycem, kobiecością, relaksem, wnętrzem, intuicją, kreatywnością. Ludzie naturą Yin lub LUNAR wykazują tendencję do duchowości; są kreatywni, artystyczni, pomysłowi, wyrozumiali i wrażliwi.

Energia YANG lub SOLAR

Etymologicznie oznacza to „słoneczną stronę góry”. Energia Yang jest szybka, aktywna, ciepła, ogień, energia … Jest połączona ze słońcem, męskością, ciepłem, ogniem, energią …

Kiedy dana osoba ma nadmiar energii Yang / SOLAR w swoim ciele, może manifestować zbyt dużo ciepła, zbyt dużo ognia, hiperfunkcjonalne funkcjonowanie, abyśmy mogli przywrócić równowagę z energią Yin / LUNAR. Osoba o charakterze Yang jest impulsywna, pewna siebie, zorientowana na przywództwo, konkurencyjna, dokładna i konkretna.

Dobre samopoczucie definiuje się jako równowagę między energią Yin i Yang lub energią LUNAR i SŁONECZNĄ. Brak równowagi jest wynikiem niedoboru lub nadmiaru energii Yin lub Yang. Optymalne jest, aby nasze ciało dostosowało się do zmieniających się warunków, utrzymując równowagę między tymi dwiema przeciwnymi i uzupełniającymi się energiami.

Dlatego w przypadku nierównowagi spowodowanej nadmiarem energii YIN / LUNAR zaleca się stosowanie produktów ALQVIMIA o polaryzacji Yang / SOLAR i odwrotnie.

APLIKACJE

Olejek eteryczny może być stosowany na wiele sposobów, w zależności od charakteru olejku i jego przeznaczenia.

Najczęstsze zastosowania to:

Dyfuzory

Bardzo powszechne zastosowanie olejków eterycznych (EO) ze względu na łatwość i wszechstronność. Zalecane jest stosowanie dyfuzorów nie podgrzewających olejków, takich jak dyfuzor ALQVIMIA, ponieważ ciepło może modyfikować właściwości olejku. Wdychanie EO przez dyfuzory ma wpływ na nasze ciało, a także pomaga stworzyć aromatyczne i przyjazne środowisko.

Zaleca się stosowanie maksymalnie 10 kropli mieszanki OE. Te 10 kropli może należeć do różnych czystych EO wybranych w zależności od potrzeb (na przykład dla relaksu: Lawenda z pomarańczą, aby oczyścić przestrzeń: Drzewo herbaciane z cytryną itp.) Lub Mieszanka olejków eterycznych (EOB) z ALQVIMIA, która już zawiera idealne połączenie EO (na przykład EOB duchowości, EOB dobrego samopoczucia, EOB energetyczny, EOB antystresowy)

 Masaż ciała

Zalecamy mieszanie bazowego Oleju roślinnego, np. olej migdałowy lub z orzecha laskowego w proporcji 97% z  3% synergii czystych olejków eterycznych. Odpowiada to około 60 kroplom olejku eterycznego na 100 ml. oleju roślinnego. Możesz użyć jednego EO lub kilku, ale zawsze z tą samą proporcją i biorąc pod uwagę jego właściwości kosmetyczne i zalecenia.

Na przykład olejki eteryczne, takie jak rozmaryn lub cyprys, są bardzo pomocne w stymulowaniu krążenia, majeranek lub goździki do masaży odciążających mięśnie.

Masaż twarzy

W podobny sposób możemy wzmocnić efekt masażu twarzy za pomocą nośnego oleju roślinnego (99%) z 1% AE w tym przypadku, ze względu na wrażliwą naturę naszej skóry w tym obszarze.

Odpowiada to około 20 kroplom olejku eterycznego na 100 ml. oleju roślinnego.

Polecamy na przykład gęstsze olejki eteryczne, takie jak Mirra lub Kadzidło, dla dojrzałej skóry wymagającej odżywienia i efektu odmładzającego, Tea Tree EO dla skóry ze skłonnością do trądziku, Lawenda, Rumianek lub Jazmin EO dla delikatnej i wrażliwej skóry.

 Kąpiel

Zastosowanie od 10 do 15 kropli wybranego EO lub EOB może zapewnić szczególnie relaksujący i głęboki efekt właściwości EO. Jest to również bardzo popularny sposób ich używania ze względu na łatwość i wszechstronność.

Zaleca się wcześniejsze rozcieńczenie 10-15 kropli EO lub EOB wybranych w niewielkiej ilości mleka zwierzęcego lub roślinnego w celu jego optymalnego rozpuszczenia, ponieważ zapewnia on oleistą / tłuszczową bazę, pomaga uniknąć tworzenia się kropli lub nagromadzeń olejków eterycznych w wodzie, które mogą powodować podrażnienie skóry.

Możemy również użyć łyżki jogurtu, odrobiny miodu lub odrobiny żelu do kąpieli, a następnie dodać mieszaninę do wody do kąpieli. Należy pamiętać, że te EO z ciemniejszym odcieniem, takie jak Pomarańczowy lub Mirra, mogą powodować plamy w wannie.

Inhalacja parowa

Jest szczególnie zalecana w czasach, gdy jesteśmy zainteresowani delikatnym wprowadzeniem olejków EO do górnych dróg oddechowych, na przykład podczas grypy i przeziębienia. W takim przypadku należałoby wprowadzić 5 kropli wybranego EO lub EOB do rondla z gorącą wodą z około 1-2 litrami wody i głęboko wdychać, zakrywając głowę i rondel ręcznikiem, aby utrzymać parę na dłużej. Rekomendujemy EO z eukaliptusa, mięty lub lawendy.

Maska na twarz

W przypadku masek zalecana dawka to 3 do 7 kropli zmieszanych z maską, zawsze biorąc pod uwagę pożądany efekt. Ważne jest, aby stosowane były stosowane tylko odpowiednie, kosmetyczne EO i EOB. Na przykład na skórę ze skłonnością do trądziku możesz zastosować EO z lawendy i / lub drzewa herbacianego, w celu uzyskania efektu odmładzającego można zastosować EO z geranium lub pomarańczy.

ZAANGAŻOWANIE W ŚRODOWISKO

ALQVIMIA jest silnie zaangażowana w ochronę środowiska, dlatego  opracowaliśmy plany stałego ograniczania naszego wpływu na środowisko. W tym sensie mamy wyspecjalizowany zespół, który bada nowe substancje i usprawnia pakowanie naszych produktów, aby zrealizować nasz cel polegający na stopniowym ograniczaniu wpływu na środowisko.

W ten sam sposób, w jaki dbamy o to, aby nasz proces wytwarzania produktu miał jak najmniejszy wpływ na środowisko, wykorzystując naturalne i zrównoważone składniki, staramy się również wprowadzać do naszych butelek i opakowań, w miarę możliwości, recyklingowane i nadające się do recyklingu, zrównoważone i nadające się do kompostowania materiały. Liczy się to, że produkt w środku jest prezentowany w pięknym formacie i w sposób jak najbardziej zrównoważony, harmonizując nasz wpływ na środowisko zgodnie z naszą filozofią.

Olejki eteryczne ALQVIMIA znajdują się w tekturowym pojemniku z recyklingu, wolnym od laminatów z tworzyw sztucznych. Zalecamy recykling wszystkich jego komponentów skutecznie i poprawnie w następujący sposób:

· Pudełko i wnętrze do pojemnika na papier i karton. · Szklana butelka do szklanego pojemnika do recyklingu. · Etykieta W plastikowym pojemniku do recyklingu. · Korek w plastikowym pojemniku do recyklingu.

· Oddziel zakraplacz, aby dolna część szkła pasowała do szklanego pojemnika do recyklingu, a górna część do plastikowego pojemnika do recyklingu.