O nas

Pomysłodawcą i założycielem firmy Witamed jest Edyta Cywoniuk, która tak oto przedstawia siebie i owoce swojej pracy.

Mam wykształcenie ekonomiczne. Skończyłam studia na dwóch wydziałach: na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu w Białymstoku i na Wydziale Marketingu w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. Idąc tą drogą odbyłam studia podyplomowe na kierunku menadżerskim w Wyższej Szkole Handlowej (SGH).

Od lat jestem związana z biznesem i mam 15 letnie doświadczenie w prowadzeniu firmy z branży stomatologicznej.

Jak większość z nas wpadłam w wir pracy i z sukcesami realizowałam się zawodowo. Niestety ogranizm zaczął dopominać się o chwilę spokoju. W 2015 przeprowadzono u mnie zabieg ablacji (metoda ta wykorzystuje prąd o częstotliwości radiowej do zmian w przewodzeniu impulsów elektrycznych serca). Wtedy właśnie zaczęłam interesować się wellbeing, mindfulness i naturoterapią.

Wkrótce skończyłam profesjonalne kursy ajurwedy i masaży leczniczych u dr Partapa Chauhana – jednego z najlepszych lekarzy ajurwedy w Indiach i założyciela renomowanego instytutu Jiva Ayurveda.

Rozpoczęłam także swoją przygodę przekształconą w wielką miłość do jogi (metoda ashtanga) i medytacji.

Zostałam wegetarianką. Wiem, że mamy wspaniały organizm, który ma zadziwiające mechanizmy samonaprawcze, a jedyny warunek, który musi być spełniony to odpowiednie paliwo. Tym paliwem jest oczywiście pożywienie. Pożywienie powinno być bardzo dobrej jakości, im więcej składników odżywczych tym lepiej.

Odkryłam, że w naturze znajdziemy wszystko, co jest potrzebne do uzyskania i podtrzymania równowagi fizycznej i psychicznej – czyli zdrowia.

I tak poznałam doktora Josepha Franca, twórcę marki kosmetycznej Team Dr Joseph, narodzonej z pasji i miłości do Natury. Team to zespół ludzi pod przewodnictwem farmaceuty i zielarza dr Josepha, czerpiących wiedzę i inspirację z najwspanialszego laboratorium, którym jest świat roślin.

Wkrótce trafiłam na kolejną magiczną markę kosmetyczną Alqvimia, dedykowaną kobietom, ich kobiecości, urodzie i zdrowiu. Także tym razem twórcą marki jest niezwykły mężczyzna Idili Lizcano, filozof, aromaterapeuta, perfumiarz. Człowiek który został uhonorowany tytułem Lamy (Mistrza) Tybetańskiego, wybitny znawca tajników natury ludzkiej w tym także potrzeb kobiet. Każda z nas skrywa je głęboko, bo przecież na co dzień jesteśmy matkami, żonami, przyjaciółkami. Zawsze jednak czujemy odpowiedzialność za innych jak nasza Matka Natura. To Ona jest naszym światem, wyznacza codzienne rytmy dnia i nocy, pory roku, fazy księżyca.

Choć nie do końca Ją dzisiaj rozumiemy, coraz częściej nas zastanawia i częściej czujemy potrzebę korzystania z Niej pełnym garściami.

Dlatego zdecydowałam się na współpracę, propagowanie i zaszczepianie nowoczesnego, otwartego stylu życia, dbania o siebie jako kobieta.

A ponieważ my kobiety używamy kosmetyków od zawsze, moja droga biznesu łączy urodę zewnętrzną i wewnętrzną w zrównoważoną całość.

Wierzę, że po wiekach życia patriarchalnymi, męskimi wartościami, takimi jak konkurencja, dominacja, podporządkowanie itp., które doprowadziły nas do obecnych warunków życia na świecie, nadszedł czas na zmianę i zwrot w kierunku kobiecych wartości.

Kobieta jako dawczyni życia reprezentuje duszę Ziemi i wartości takie jak miłość, tolerancja, wrażliwość, różnorodność, kreatywność, zmysłowość, relatywizm, mądrość… Kobieca energia jest esencją wszystkich tych wartości.

Dlatego firma Witamed Polska prowadzona jest przez kobiety i dla kobiet. Budujemy ją w sposób, w jaki organizuje się natura. To autonomia i współpraca. Tę właśnie strukturę wykorzystuje holokracja.

Holokracja jest odpowiedzią na zmieniający się świat. Największe sukcesy osiągamy dzisiaj dzięki elastyczności, umiejętności dostosowania się, zdecentralizowanej kontroli, szybkiej reakcji na popyt. W czasie 10 minut możemy zmienić kierunek na lepszy lub zaprzepaścić życiową szansę.

Holokracją rozczarują się wszyscy, którzy szukają awansu i władzy, wszyscy biegnący w korporacyjnym „wyścigu szczurów”.

W holokracji pytanie brzmi: jak mogę się osobiście rozwijać?

„Jeżeli chcesz osiągnąć sukces w swojej pracy, pasja jest najważniejsza. Jeżeli masz w sobie pasje możesz robić niezwykle rzeczy. Łączysz się z czymś, prawie świętością, kreatywnością. To jest naprawdę ważne w biznesie. Wspaniali ludzie biznesu to ci, którzy tworzą nowe rzeczy. To rodzi markę i tchnie w nią życie.”  Idili Lizcano

Męski sposób prowadzenia firmy to wydawanie poleceń.
Kobiecy – dawanie inspiracji osobom, które z tobą pracują .

Piękno rozumiemy jako transformację zdrowia, dobrego samopoczucia, równowagi, harmonii i duchowości, które wykraczają poza piękno zewnętrzne ale znajduje w nim odzwierciedlenie.

Zapraszamy do współpracy

Zadzwoń do nas, czekają specjaliści:

Dorota Andrzejczak
Dyrektor operacyjny
tel. +48 511 100 131

Anna Giercarz
Trener i Doradca Kosmetyczny
tel. +48 606 760 714

Izabela Sokół
Doradca Kosmetyczny
tel. +48 500 295 799