Aromaterapia w służbie relaksu i dobrego samopoczucia

Bezsenność i niewyspanie powodują zmęczenie, apatię i przygnębienie. Mogą być odpowiedzialne za to, że nie mamy energii przez cały dzień. Dobry odpoczynek jest bardzo ważny i ma ogromny wpływ na to, jak się czujemy, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Dlatego dziś wyjaśniamy, jak aromaterapia może pomóc w relaksacji i dobrym samopoczuciu.

Jakość Twojej nocy często przekłada się na jakość Twojego dnia

W rzeczywistości sen jest procesem. Najlepszym sposobem na przygotowanie ciała i mózgu do snu jest odprężająca rutyna przed snem. Dlatego od ALQVIMII chcemy dać Ci kilka wskazówek, dzięki którym dobrze przygotujesz swoje ciało do odpoczynku.

Aromaterapia na sen

Aromaterapia ma wielkie możliwości, aby pomóc nam rozwiązać różne problemy. Wśród nich sen. Jeśli nie możesz spać i nie śpisz do późnych godzin nocnych, jeśli budzisz się kilka razy z niespokojnymi snami mamy dla Ciebie sugestię. Kilka kropli olejków eterycznych, takich jak lawenda i rumianek, może pomóc ci w spokojnym śnie.

Olejek lawendowy równoważy emocje, uspokaja i pomaga na bezsenność. Oczyszcza środowisko ze złych wibracji i energii.

Olejek z rumianku zapewnia wewnętrzny spokój. Posiada ogólne właściwości uspokajające i relaksacyjne.

Możesz także cieszyć się naszymi synergiami, mieszankami olejków eterycznych, które pomogą Ci znaleźć spokój i wyciszenie, aby mieć słodkie sny.

Polecamy synergie olejków eterycznych – uspakajające, antystresowe i ułatwiające zasypianie. Synergia Ułatwiająca zasypianie (Sweet Dreams) na bezsenność oraz głęboki i spokojny sen. Uspokajający olejek eteryczny (Serenity), aby osiągnąć poczucie spokoju i wyciszenia. Antystresowy olejek eteryczny do zwalczania zmęczenia fizycznego i psychicznego, które czasami pozbawia nas snu.

Ciesz się spokojem przed pójściem spać. Wlej kilka kropel olejku eterycznego lub synergii olejków, weź kilka głębokich oddechów, przeczytaj książkę, która Ci się podoba lub włącz dźwięk, który napełni Cię spokojem. Odpocznij.

Wieczorna rutyna

Na zrobienie czegoś, co Cię odpręża i uspokaja wystarczy, że poświęcisz nawet 10-15 min dziennie. Samodzielny masaż lub nałożenie niektórych olejków do ciała o relaksującym aromacie np. Olejku lawendowego do ciała lub Antystresowy olejek do ciała. Wszystkie gesty znacznie poprawią Twoją zdolność do odpoczynku i odłączenia się od dnia, dzięki czemu spokojnie zaśniesz.