Dlaczego nasza skóra się starzeje?

Metoda TEAM Dr Joseph dostosowana do potrzeb skóry.

Rozróżniamy trzy rodzaje starzenia się skóry. Starzenie genetycznie uwarunkowane starzeniem się w czasie, jak i starzenie wywołane przez czynniki środowiskowe i czynniki wywołane stylem życia. Genetyczne czynniki starzenia skóry nie pochodzą z zewnątrz. Dlatego naszym celem w walce z czasem, jest ochrona przed niekorzystnym wpływami środowiska.

Starzenie się skóry zaczyna się od spowolnienia podziału komórek. Zatem naskórek staje się cieńszy i zaczyna tracić swoją elastyczność. Zmniejsza się  zdolność skóry do zatrzymywania wilgoci. Traci wizualną świeżość, jędrność i blask. Osłabiona bariera wilgoci powoduje, że skóra jest sucha i porowata. Coraz bardziej traci swoje funkcje ochronne. Z upływem czasu powstają drobne, a potem głębokie zmarszczki. Kiedy skóra traci napięcie, mogą wystąpić plamy starcze, ponieważ pigment skóry- melanina nie może już równomiernie się przemieszczać i gromadzi się w niektórych miejscach.

Jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry jest utrata kolagenu, który zatrzymuje nawilżenie w naskórku. Wolne rodniki uszkadzają włókna kolagenowe. Skóra traci swoją jędrność i elastyczność. Jednocześnie upływający czas wpływa na starzenie automatycznego katalizatora, jak i wzmacnia ten proces. Komórki się zużywają. Procesy podziału komórek zwalniają. Zdolność do samo-odnawiania jest stracona.

Jedyna w swoim rodzaju koncepcja TEAM DR JOSEPH opiera się na wspieraniu skóry w jej funkcjach -w celu zwiększenia wydajności procesów w niej zachodzących.W pierwszej kolejności obejmuje funkcje ochronne naskórka. Wspiera wzmocnienie bariery  dzięki substancjom, które chronią skórę. Nie pozbawia skóry jej naturalnej ochrony, tzw naturalnej  flory bakteryjnej, dzięki temu jest ona bardziej odporna i mocniejsza. Funkcję ochronną wspieramy drogą dodawania lipidów, na przykład kwas palmitynowy (Makkadamia, rokietnik) oraz ceramidów (białka). W ten sposób możemy uzyskać stabilizację funkcji ochronnej naturalnej powłoki hydrolipidowej. Ta strategia chroni skórę przed wpływem środowiska z zewnątrz.

Gdy skóra jest optymalnie chroniona od wpływów czynników zewnętrznych, czas by zadbać o zdrowie głębszych warstw skóry. Naszym celem jest, aby przynieść jak najwięcej składników w głąb, do struktury skóry.Starzenie się skóry zaczyna się mniej więcej w wieku 26 lat i objawia się osłabieniem wydajności funkcji skóry. Zmniejsza się jej gęstość , zwiększa się glikacja  i degradacja włókien kolagenowych, w skutek czego zmniejsza się jej sprężystość. Zwiększa się głębokość zmarszczek. Zmniejsza się pojemność wilgoci. Wszystkie te czynniki mają wpływ nie tylko na zdrowie skóry, ale także na jej wygląd.

Kolejna zasada unikalnej koncepcji  TEAM Dr Joseph zaspokaja potrzeby poszczególnych komórek. To tak zwane kosmetyki komórkowe, które uzupełniają wszystkie brakujące składniki potrzebne komórkom dla ich prawidłowego podziału, namnażania się i odbudowy. Dostarczamy tkance podskórnej wysoce efektywne, czyste substancje czynne m.in.: przeciwutleniacze, które pomagają wiązać wolne rodniki, adaptogeny (odmładzające), które pomagają nam w przetwarzaniu stresu komórkowego na różne potrzeby skóry.