Domowe SPA by TEAM Dr Joseph

Przeczytaj jak możesz cieszyć się luksusowym zabiegiem poprawiającym samopoczucie bez wychodzenia z domu.

PRZYGOTOWANIE

Tworząc odpowiednią atmosferę domowego SPA, należy najpierw poczynić kilka kroków, aby potem  całkowicie się zrelaksować. Otwórz okno, świeże powietrze wypełni twoją oazę piękna i spokoju. Wykorzystaj ten czas i wykonaj kilka głębokich oddechów: zrób pełny wydech – następnie weź głęboki wdech (brzuch się unosi) – wstrzymaj oddech na chwilę a następnie zrób ponownie mocny wydech (brzuch się obniży). Podczas oddychania połóż obie ręce na brzuchu i skup się na sobie: jak oddycham? Co czuję? Jakie kolory widzę? Pozwól swoim myślom płynąć, przyglądaj się im – ale nie oceniaj, po prostu pozwól im płynąć swobodnie.

KROK 1 – ODPOWIEDNIA ATMOSFERA

Włącz relaksującą muzykę w tle. Delikatne dźwięki mis tybetańskich lub odgłosy natury są szczególnie odpowiednie i ułatwiają głęboki relaks.

Zadbaj o przyjemny zapach i właściwą temperaturę w pomieszczeniu. Zgaś światło lub zapal świece. Przygotuj wszystko, czego potrzebujesz: począwszy od żelu lub soli do kąpieli, olejków do masażu, peelingów i maseczek po przyjemny balsam do ciała i pielęgnację twarzy. Następnie rozgrzej ręczniki i zanurz się w swoim domowym spa. 

Podaruj sobie cyfrową przerwę. Tutaj ważne jest nie tylko wyłączenie wszystkich urządzeń elektronicznych (laptop, telefon komórkowy, telefon stacjonarny, tablet), ale także poinformowanie partnera i rodziny, że to czas tylko dla ciebie.

KROK 2 – KĄPIEL LUB PRYSZNIC

Rozpocznij swój dobry czas od rozgrzania ciała. Idealna jest kojąca kąpiel z aromatycznymi olejkami i solami do kąpieli lub przyjemny długi gorący prysznic. To trwający 10-15 minut błogostan, aby Twoje ciało znalazło się w stanie nieważkości.

Dodatkowa wskazówka: domowy napój detoksykujący (woda, cytryna, świeża mięta i grejpfrut) sprawi, że pozostawisz za sobą stres codziennego dnia i uzupełnisz ilość zbawiennych płynów w organizmie.

KROK 3 – PEELING

Teraz czas na pielęgnację skóry. Peeling ciała usuwa martwe, złuszczające się komórki naskórka, poprawia jego kondycję, strukturę i stymuluje odnowę komórkową. Poczujesz ogólne pobudzenie na poziomie fizycznym i psychicznym.

Każdy może stosować peeling. Konieczne jest jedynie dostosowanie produktu do rodzaju skóry i strefy ciała. Ponieważ skóra na twarzy jest bardziej wrażliwa niż skóra ciała, należy wybierać szczególnie delikatne peelingi. W przypadku dużej wrażliwości należy unikać peelingów mechanicznych i zamiast tego stosować peeling enzymatyczny.

Po zabiegu nie osuszamy dokładnie ciała, tylko delikatnie odsączamy wodę rozgrzanym ręcznikiem kąpielowym, tak aby skóra pozostała lekko wilgotna. To ważne ponieważ późniejsza pielęgnacja będzie bardziej skuteczna, produkty będą się lepiej wchłaniały (wilgotna warstwa wodna na powierzchni naskórka tworzy naturalny emulgator).

KROK 4 – MASKA NA TWARZ

Przejdźmy do drugiej części pielęgnacji. Owinięta w przyjemny, ciepły ręcznik, nałóż na twarz maskę dostosowaną do rodzaju cery. Oczyszczony peelingiem naskórek i pory wchłaniają składniki aktywne,  skóra czerpie wszystko czego jej brak.

Dodatkowo dla wzmocnienia efektu pielęgnacji możesz nałożyć pod maskę odpowiednie serum. Będzie to prawdziwy koktajl składników aktywnych, przynoszący dobry efekt w krótkim czasie.

Szczególnej uwagi wymaga cienka i delikatna skóra wokół oczu. Możesz nałożyć na nią grubszą warstwę kremu pod oczy, używając go jako maskę.

Ciesz się ciszą i spokojem przez kolejne 10-15 minut, poczuj działanie aktywnych składników maski i zrelaksuj się przy filiżance gorącej herbaty. Następnie zmyj maskę letnią wodą.

KROK 5 – PIELĘGNACJA

Teraz czas na olej, krem i masaż. Zacznij od twarzy: użyj toniku, aby przygotować skórę do następnych etapów pielęgnacji. Intensywnie działające serum dostarcza skórze niezbędnych składników odżywczych, nawilżających i regenerujących. Po serum możesz nałożyć odpowiedni krem na dzień (na twarz, szyję i dekolt).

Do pielęgnacji ciała najlepiej wybrać bogaty, odżywczy olejek lub nawilżające mleczko i delikatnie wmasować okrężnymi ruchami.

Zwróć szczególną uwagę na dłonie i stopy, zrób sobie intensywny masaż.

KROK 6 – CZYSTY RELAKS

Teraz zrelaksuj się na sofie i unieś wyżej nogi. Postaraj się uwolnić od wszelkich myśli i świadomie słuchaj muzyki. Zrelaksujesz umysł i zredukujesz stres.

Gorąca herbata i dobra książka to idealny wybór podczas relaksującego dnia  wellness w domu.

Przed snem możesz rozpylić na poduszkę relaksujący płyn z lawendą. Ułatwi zasypianie i zapewni głęboki, spokojny sen.

KROK 7 – POWTARZAJ TEN RYTUAŁ

Już teraz zaplanuj swój następny dzień w domowym spa. Każdy potrzebuje regularnych chwil relaksu aby odpocząć całkowicie koncentrując się na sobie. Dzień Wellness to Twój czas – bez pracy, rodziny, przyjaciół.

Doda Ci energii na kolejne dni i tygodnie. Zasłużyłaś na to!