Holistyczne zabiegi i wysublimowane produkty AQLVIMIA

Łącząc moc naturalnej urody i aromaterapii ALQVIMIA cieszy się renomą w dziedzinie holistycznych zabiegów. Dowiedzmy się, jakie korzyści przynoszą jej artystyczne produkty spa.

Esencja i istota

Założona w 1985 roku, ALQVIMIA firma oferująca linię kosmetyków opartych na aromaterapii, która oferuje unikalne podejście do dbałości o zdrowie. Założycielem marki jest filozof, perfumiarz i mistrz medytacji Idili Lizcano, który wprowadził na rynek szereg naturalnych kosmetyków opartych na mocy olejków eterycznych.

“Zobowiązujemy się do oferowania naturalnych i holistycznych kosmetyków opartych na olejkach eterycznych o najwyższej jakości i skuteczności. Pracujemy każdego dnia, aby być bardziej sprawiedliwą firmą, bardziej społecznie i ekologicznie przyjazną.

Drolma Lizcano Dyrektor generalny ALQVIMIA

Lizcano kieruje zespołem odpowiedzialnym za promowanie misji marki. “Idea tworzenia produktów, które poprawiają fizyczne i emocjonalne samopoczucie ludzi, jest siłą napędową naszej pracy”, mówi. Marka ma silną obecność na arenie międzynarodowej i obecnie można ją znaleźć w hotelach, spa i wybranych punktach sprzedaży w ponad 20 krajach.

Gdzie bije serce Alqvimia?

Zlokalizowana we wsi Tortellà w regionie Garrotxa w Katalonii ALQVIMIA dosłownie otoczona jest przyrodą u stóp Pirenejów. Jej siedziba obejmuje przyległą pracownię i akademię, gdzie zespół prowadzi szkolenia i warsztaty. Biodynamiczny ogród i farma firmy, położona w Garrotxa, uprawia rośliny lecznicze wykorzystywane w jej produkcie o działaniu efektywnym.

W pobliżu znajduje się nowoczesna fabryka R&D (centrum naukowo-badawcze), gdzie tworzone, przechowywane i rozprowadzane są nowe elementy kolekcji na skalę globalną.


Flagowy sklep i spa ALQVIMIA w Barcelonie

To aza piękna i wellness, gdzie produkty znajdują się w premium ofercie holistycznych rytuałów, zabiegów twarzy i ciała, testów energetycznych oraz terapii emocjonalnego dobrostanu.


Pionierstwo w dziedzinie naturalnej i holistycznej kosmetyki przez prawie 40 lat sprawiło, że ALQVIMIA jest liderem w rozwoju produktów, z naciskiem na terapeutyczne i emocjonalne korzyści, jakie mogą przynieść gościom zabiegi. To idea pozostaje centralnym celem zespołu.

“Nasz sekret polega na tym, że nie myślimy o naszych produktach tylko w kontekście ciała, ale także umysłu. To holistyczne podejście. Oprócz wpływu na skórę zapachy mogą wpływać na emocje”.

Bogata kolekcja marki obejmuje ponad 220 produktów – 140 do pielęgnacji ciała, 50 do pielęgnacji twarzy i 30 zestawów doświadczeń, które zostały opracowane jako rytuały do dbałości o zdrowie klientów w domu.

Jako firma, ALQVIMIA wykazuje wielki szacunek dla przyrody i jej cykli, pozyskując kwiaty i rośliny, które są destylowane na oleje eteryczne i roślinne. Unikalny proces produkcji ręcznej łączy w sobie starożytne mądrości, umiejętności i technologię, aby zagwarantować jakość i świeżość. Opakowania są poddawane recyklingowi lub wykonane z materiałów wtórnych, a zespół aktywnie wspiera lokalną gospodarkę regionu, kładąc nacisk na etykę i zrównoważoną produkcję w całym łańcuchu dostaw.

Który produkt skradł nasze serca?

Być może najbardziej ikonicznym produktem marki jest jej debiutancki produkt Olejek do ciała Królowej Egiptu, zawierający kadzidło i mirrę. Ten olejek do ciała głęboko odżywia, zwalcza starzenie się skóry, regeneruje i wygładza skórę, jednocześnie podnosząc poczucie własnej wartości i pewność siebie.

Obecnie najlepiej sprzedającym się produktem marki jest Olejek do ciała Body Sculptor, produkt ujędrniający ciało, wzbogacony o ekstrakt z cardo santo, olejek z orzechów laskowych i olejek z kiełków pszenicy.

Olej do ciała LIPOLITYCZNY
Olej do ciała KRÓLOWA EGIPTU

Spa to dusza Lizcano twierdzi, że ALQVIMIA postrzega spa jako duszę każdego hotelu – miejsce, gdzie gościnność ma szansę przekształcić się w prawdziwe dobrostan. Oferta spa marki to zestaw doświadczeń opartych na rytuałach łączących zabiegi na twarz, ciało oraz energetyczno-emocjonalne terapie, które promują holistyczną dbałość o siebie. Autentyczne doznania sensoryczne obiecują transformacyjny wpływ na umysł, ciało i ducha.

Jej oferta zabiegów obejmuje również osiem zabiegów na twarz i jedenaście zabiegów na ciało.

Doskonałość dzięki współpracy ALQVIMIA oferuje swoim partnerom spa wsparcie w zakresie narzędzi komunikacji online i offline, materiałów projektowych oraz mediów społecznościowych, a także w planowaniu i organizacji wydarzeń i prezentacji. Szkolenia dotyczące produktów i zabiegów są bezpłatne. Dzięki głębokiemu zrozumieniu branży spa, zespół ALQVIMIA zapewnia, że jego wyjątkowe zabiegi holistyczne są dostarczane z głębokim zrozumieniem ich działania.