Jak dbać o skórę biustu? Pielęgnacja z marką Alqvimia

Choć kształt i wielkość piersi dała ci natura, możesz zrobić wiele, by wyglądały na piękne i jędrne. Odpowiednio dobrany biustonosz, dieta, ćwiczenia i pielęgnacja powinny być uzupełniane regularnymi systematycznymi badaniami piersi.

Delikatna budowa biustu sprawia, że jest on niezwykle wrażliwy. Wymaga to dostosowania pielęgnacji do potrzeb skóry. Dojrzała skóra potrzebuje dodatkowego nawilżenia i składników odżywczych, by skóra nie straciła jędrności.

Podstawa pielęgnacji biustu

  1. Regularne badania piersi to podstawa dbania o siebie i swoje ciało.
  2. Ćwiczenia mięśni podtrzymujących biust (mięśni klatki piersiowej, ramion i grzbietu).
  3. Masaż piersi olejem, by nawilżyć skórę i poprawić krążenie w naczyniach krwionośnych.
  4. Noszenie dobrze dopasowanej bielizny.

Ujędrniający olej do biustu (Bust Firming Oil)

Olej skutecznie ujędrniający, uelastyczniający i podnoszący biust, przywracający mu pierwotny piękny i młodzieńczy wygląd. Alqvimia opracowała kompleksowy produkt kosmetyczny, który działa na wszystkich niezbędnych poziomach, aby zadbać o Twój biust. Poprawia elastyczność skóry (nawilża, odżywia, zapobiega wiotczeniu) i napięcie mięśni poprzez silne właściwości regenerujące i napinające.

Składniki aktywne

W 100% naturalna unikalna formuła, która wspomaga przenikanie restrukturyzującego składnika aktywnego, kształtującego objętość biustu, zwłaszcza zmienionego z powodu wieku lub zmian hormonalnych. Ujędrnianie biustu poprawia jego wygląd oraz kondycję skóry – jest nawilżona, odżywiona, miękka i satynowa.

Organiczne oleje roślinne ze słodkich migdałów, orzechów laskowych i nasion dzikiej róży są doskonałym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, wspomagających regenerację skóry, aktywujących jej mechanizmy obronne, ograniczających przeznaskórkową utratę wody, zapewniających stałe nawilżenie skóry.

Ekstrakt z kozieradki jest składnikiem naturalnym, silnie ujędrniającym, napinającym, odżywczym i regenerującym. Pełni także funkcję emolietu.

Ekstrakt z żywicy krzewu Commiphora Mukul, pochodzącego z Półwyspu Arabskiego, działa poprzez podniesienie poziomu trójglicerydów w adipocytach (komórkach tłuszczowych), co zwiększa ich objętość, a tym samym nasila działanie  ujędrniające i zwiększające objętość biustu.

Dopełnieniem formuły jest synergia olejków eterycznych: cytrynowy, pomarańczowy, z geranium, ylang-ylang,  i trawy cytrynowej. Zestaw działający na skórę regenerująco, ujędrniająco, nawilżająco i ochronnie.

Optymalna tolerancja skórna testowana pod plastrem okluzyjnym przez 48h.

Olej wypełniający biust (Generous Bust Oil)

Wyraźne modelowanie biustu w 100% naturalny sposób. Olej stworzony, aby uwydatnić mniejsze biusty, zwiększa objętość i krągłość piersi. Działa profilaktycznie przeciw rozstępom, odżywia, regeneruje i nawilża skórę tego bardzo wrażliwego obszaru kobiecego ciała.

Składniki aktywne

Oleje roślinne ze słodkich migdałów, orzechów laskowych i organicznej dzikiej róży, są niezrównanym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, zapewniających stałe nawilżenie i odżywienie skóry.

Plukenetia volubilis (sacha inchi, „złoto Inków”) to amazońska roślina, z której nasion pozyskuje się olej zawierający bardzo wysoki poziom nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3,6,9. Olej z tej rośliny:

  • optymalizuje równowagę lipidową skóry,
  • pobudza mikrokrążenie,
  • zapobiega pojawianiu się rozstępów,
  • poprawia jakość skóry biustu i dekoltu.

Dopełnieniem jest synergia olejków eterycznych: olejek z szałwii muszkatołowej (o działaniu wspierającym równowagę hormonalną),  fenkułu, cytryny, pomarańczy, geranium, ylang-ylang i trawy cytrynowej.

Optymalna tolerancja skórna testowana pod plastrem okluzyjnym przez 48h.

Jak używać oleju do biustu?

Nałożyć z delikatnym masażem okrężnym 12 razy w prawo i 12 w lewo, aż do całkowitego wchłonięcia. Stosować najlepiej po kąpieli lub prysznicu i nakładać na lekko wilgotną skórę. W Alqvimia zalecamy stosowanie tego produktu przy użyciu techniki taoistycznego masażu piersi, która jest nauczana na naszych warsztatach praktycznych.

Na warsztatach kobiecości z marką Alqvimia propagujemy stosowanie tego oleju wraz z automasażem pod hasłem: pielęgnacja biustu dla zachowania zdrowia kobiet.