Medytacja i joga w biznesie

Tylko przedsiębiorcy wiedzą jakim wyzwaniem jest prowadzenie firmy. O tym jak korzystać z jogi i medytacji, aby mieć jeszcze większą satysfakcję biznesową opowiadałam podczas webinaru „Medytacja i joga w biznesie” z Agą Smektałą z Ambasady Inspiracji.

Tylko do środy (31.03) do godziny 21:00 możesz bezpłatnie obejrzeć zapis z naszej rozmowy! Dostępny TUTAJ

Joga i biznes – jak je połączyć?

W czasach kryzysu stres jest wszechobecny. Jasny umysł pozwala podejmować trafne decyzje, nie tylko w trudnych chwilach. A w zachowaniu jasnego umysłu pomaga mi joga.

  • Joga sprawia, że umiem sobie radzić ze stresem. Pod wpływem stresu i emocji często podejmujemy złe decyzje.
  • Wierzę, że jestem lepszą szefową. Nie odreagowuję emocji na zespole, dzięki czemu wzrasta produktywność pracowników, którzy dobrze się czują i identyfikują z firmą.
  • Joga to Ice Breaking w nurcie zdrowia. To uważność i spokój, opanowanie, dystans, kreatywność i nowa perspektywa na zrozumienie siebie. Joga wprowadza pozytywny „vibe”.

Na codziennie życie biznesowe składają się umiejętności twarde i te miękkie. Umiejętności twarde to między innymi kalkulacja oferty, zarządzania polityką magazynową i znajomość technik sprzedaży. Szalenie ważne są również umiejętności miękkie – zarządzanie zespołem, umiejętność wsparcia i motywacji, ciekawość branży i trendów, pozytywne myślenie i kreatywność. Bardzo ważna jest również empatia i otwarty umysł. Jak kształtować umiejętności miękkie? Poprzez pracę ze sobą! Powinniśmy uczestniczyć w projektach, które nas inspirują do wielkich marzeń. Zarówno umysł, ciało jak i duszę.

Joga to praca z umysłem, a ciało jest tylko narzędziem. Pierwsze zmiany pojawią się na ciele, a potem w umyśle: spokój, opanowanie, dystans, radość oraz dystansowanie się od ego. Nie jesteś myślą, nie jesteś stratą, nie jesteś zyskiem!

Co zmieniła pandemia?

Pandemia przyspieszyła wiele procesów m.in. przekonanie, że należy inwestować w swoje własne umiejętności. Bo jeżeli stracisz majątek czy firmę, to będziesz umiała ją odbudować. 85% sukcesu życiowego zależy od umiejętności komunikacyjnych – people skills. Poczucie bezpieczeństwa nie powinno być budowane na stanie konta, ale na umiejętnościach, które zostaną z Toba do końca życia.

Zapraszam Cię na 1,5 godziny inspirującej rozmowy. Odsłuchaj nagranie: TUTAJ