Naturalne kosmetyki TEAM DR JOSEPH

Nasze produkty marki TEAM Dr Joseph zawierają wysoce skuteczne substancje roślinne pochodzące z upraw ekologicznych o klinicznie potwierdzonym działaniu. Preferujemy kolekcje dziko rosnące i rośliny uprawiane metodami ekologicznymi, ponieważ wykazują najwyższe stężenie składników aktywnych i zapewniają skórze szeroki zakres działania.

Przykładamy najwyższą wagę do czystości składników aktywnych i najwyższego możliwego standardu jakości. Stosując składniki pochodzące z upraw ekologicznych możemy przede wszystkim uniknąć pozostałości pestycydów, zbędnych syntetycznych związków chemicznych i nawozów sztucznych.

TEAM Dr Joseph metody technologiczne

Stosujemy zaawansowane metody technologicznie:

 • Fermentacja bakteryjna – zaliczana do najbardziej bezpiecznych i wydajnych. Biotechnologiczny proces otrzymywania surowców (np. kwasu hialuronowego) – możemy wyprodukować wysokiej jakości, bardzo czyste i dobrze tolerowane substancje. Jednocześnie pozwala to uniknąć niekontrolowanemu niszczeniu zwłaszcza rzadkich roślin.
 • Ekstrakcja enzymatyczna – Metoda całkowicie ekologiczna, opierająca się na wykorzystaniu odpowiednio dobranych enzymów do pozyskania ekstraktu. Jest to proces biologiczny, zatem produkt ekstrakcji będzie w 100% naturalny posiada wysoką jakość i czystość.  

System konserwacji TEAM Dr Joseph

Nasz inteligentny system konserwacji został opracowany z myślą o mikrobiomie skóry. Chroni zarówno produkt przed utlenianiem, jak i samą skórę.

Kosmetyki zawierają naturalny system konserwacji bez chemicznych konserwantów i alkoholu. Prace nad kompleksem konserwującym trwały 6 lat a po ich ukończeniu został opatentowany. Głównymi składnikami konserwującymi produkty są ekstrakty ziołowe z anyżu, fenkułu i rozmarynu. Dodatkowo woda stosowana do produkcji kosmetyków jest poddawana procesowi odwróconej osmozy. Kombinacja składników w systemie konserwacji działa antyoksydacyjnie i powoduje, że produkty naturalne mają 2,5 roczny termin ważności.

Bezkompromisowo naturalne – TEAM Dr Joseph

Jako certyfikowane organiczne kosmetyki naturalne zawsze podlegamy ścisłej kontroli jakości i zobowiązujemy się do przyjaznego dla środowiska procesu produkcji.

Nasza koncepcja receptury produktów opiera się na jasnym motywie: Promuj zdrowie skóry – dla lepszej jakości życia. Dla nas zdrowa skóra to zrównoważone i długotrwałe piękno. Dlatego współpracujemy z najbardziej inteligentnym laboratorium na świecie: przyrodą.

Skóra wrażliwa ma trzy kluczowe cechy, które należy wziąć pod uwagę podczas codziennej pielęgnacji skóry: osłabienie bariery skórnej, nadmierne uczucie podrażnienia i skłonność do zaczerwienień. Podstawowym celem pielęgnacji powinno być ukojenie skóry, zwiększenie jej odporności oraz długotrwałe utrzymanie i wzmocnienie jej naturalnej funkcji ochronnej.

Wartości TEAM Dr Joseph

Nasze założenia:

 • zdrowa i silna bariera ochronna
 • rozwiązanie problemów skórnych
 • ochrona i zapobieganie procesowi przedwczesnego starzenia się skóry

Nasza obietnica:

 • widoczne natychmiastowe rezultaty,
 • szerokie spektrum działania
 • przyjazna dla mikrobiomu naskórka konsystencja 
 • naturalne, dyskretne zapachy
 • szczególnie delikatne, zaawansowane technologicznie procesy, które gwarantują czystość funkcjonalnych składników i produktu końcowego

Program zrównoważonego rozwoju TEAM Dr Joseph

Zrównoważony rozwój to postawa, która nie pozwala na żadne kompromisy. Idzie w parze ze świadomością tego, co rzadkie i skończone, co nieuchronnie wiąże się z odpowiedzialnym podejściem do przyrody. Jakość oznacza dla nas: wyselekcjonowane surowce, zrównoważoną i ekologiczną uprawę, preferowanie dzikich zbiorów, głębokie uznanie dla pomysłowości roślin i wreszcie szczęśliwą i zdrową skórę.

 • Pozyskujemy nasze składniki roślinne tam, gdzie są rodzime i preferujemy kolekcje dziko rosnące i rośliny wolno rosnące, ponieważ mają one ogromną koncentrację składników funkcjonalnych, a tym samym oferują skórze szerokie spektrum działania.
 • Nasze opakowania składają się głównie ze szkła, drewna, HDPE oraz plastiku już pochodzącego z recyklingu, wyprodukowanego przy użyciu energii słonecznej.
 • Pudełka kartonowe są drukowane głównie we Włoszech na papierze z certyfikatem FSC .
 • Nasze opakowania kartonowe pozyskujemy z okolic. Są one w naturalny sposób poddawane recyklingowi.
 • Stanowczo odrzucamy testy na zwierzętach. Nasze produkty nie są dostępne w żadnym kraju, który wymaga testów na zwierzętach.
 • W naszych produktach nie używamy syntetycznych zapachów i barwników, parafin, parabenów ani silikonów .
 • Nasz materiał opakowaniowy składa się wyłącznie z papieru – nawet klej użyty do uszczelnienia pudełek jest wykonany ze skrobi ziemniaczanej.
 • Nasze produkty są bogate w cenne składniki dla zdrowej i pięknej skóry.

Certyfikacja produktów TEAM Dr Joseph

Certyfikacja ICEA i COSMOS

Nasze produkty posiadają certyfikaty ICEA i COSMOS. Jako certyfikowane organiczne kosmetyki naturalne zawsze podlegamy ścisłej kontroli jakości i zobowiązujemy się do przyjaznego dla środowiska procesu produkcji i produkcji.

 • Znak ICEA dla kosmetyków posiada międzynarodową akredytację IOAS (International Organic Accreditation Service). Tym samym spełnia najważniejsze europejskie kryteria dla kosmetyków organicznych.
 • Wraz z partnerami, takimi jak EcoCert, BDIH, Bodenverband i CosmeBio, ICEA stworzyła markę COSMOS – pierwszy międzynarodowy standard kosmetyków naturalnych i organicznych.
 • Ponadto ICEA, we współpracy z LAV (Lega Anti Vivisection), kontroluje te firmy, które zdecydowały się na użycie surowców WOLNYCH (surowce nietestowane na zwierzętach).
 • ICEA to niezależny system kontroli i certyfikacji z międzynarodowymi akredytacjami. Publikuje zasady i listy certyfikowanych firm i produktów (w tym składników) oraz odpowiada na pytania zadawane przez konsumentów.

Produkty z certyfikatem ICEA gwarantują:

Receptury składające się ze składników pochodzenia naturalnego dobranych zgodnie z kryteriami środowiskowymi i zdrowotnymi. Surfaktanty, zasady działania i ekstrakty roślinne z upraw ekologicznych certyfikowane zgodnie z najważniejszymi międzynarodowymi przepisami. Obowiązkowe testy gotowego produktu w celu uniknięcia niepożądanych reakcji. Prawdziwe terminy i twierdzenia poparte rzetelnymi testami naukowymi lub bibliografiami.

Certyfikowany zrównoważony olej palmowy

W zasadzie staramy się bezwzględnie unikać stosowania oleju palmowego we wszystkich naszych recepturach. Czasami jednak nie jest to możliwe, ponieważ niektórych surowców, takich jak naturalne emulgatory lub środki powierzchniowo czynne, nie można (jeszcze) wyprodukować bez składników oleju palmowego. Certyfikat RSPO (Okrągły Stół w sprawie Zrównoważonego Palm Oil) gwarantuje zrównoważoną produkcję oleju palmowego . W naszych produktach używamy wyłącznie surowców, które zawierają olej palmowy z certyfikatem RSPO i gdzie można mieć pewność, że żaden las deszczowy nie zostanie uszkodzony podczas jego uprawy.

Kosmetyki idealne do pielęgnacji po zabiegach medycyny estetycznej

Linia CALM spełnia najważniejsze zadania w pielęgnacji skóry podrażnionej – regeneruje, odżywia, łagodzi, działa przeciwzapalnie oraz ochronnie, jednocześnie odbudowując i wzmacniając barierę hydrolipidową naskórka, co dodatkowo wpływa korzystnie na tolerancję innych produktów kosmetycznych (np. preparatów myjących).

Ponadto synergia działania składników roślinnych wpływa na zapobieganie możliwych działań niepożądanych, związanych z nadkażeniami bakteryjnymi czy uszkodzeniami naskórka. Szczególnie w przypadku mocnych zabiegów eksfoliacyjnych czy przerywających ciągłość naskórka (co może się zdarzyć w przypadku braku wdrożenia odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej).

Warto podkreślić, że preparaty z linii CALM sprawdzają się również w przypadku pielęgnacji skór naczyniowych, o czym może świadczyć przypadek klientki ze skórą naczyniową, z trądzikiem różowatym w wywiadzie (obecnie z stanie remisji) – po zabiegu  ZAAWANSOWANY BIO-LIFTING TWARZY z wykorzystaniem produktów linii CALM pozytywne odczucia klientki oraz wyraźna poprawa kondycji skóry.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Firma proponuje przemyślane procedury zabiegowe, dbając o najmniejsze detale. Od momentu przywitania klienta, co doceniłam zarówno ja, jak i klientka.

Dr nauk chemicznych Daria Kaczmarczyk

Poznaj ofertę kosmetyków TEAM Dr Joseph i Alqvimia dla profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej

Skontaktuj się z nami

Dorota Andrzejczak – Dyrektor operacyjny – tel. +48 511 100 131 lub e-mail: biuro@witamed.com