Nawilżanie skóry – kluczowy krok nie tylko latem

Jedyny sposób na zapobieganie przesuszeniu skóry to picie odpowiedniej ilości płynów oraz nawilżanie jej z zewnątrz.

Nadmierna suchość skóry jest spowodowana nie tylko czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zimne, gorące, suche powietrze czy słońce, ale także spożywaniem zbyt małej ilości odpowiednich płynów, niewłaściwymi nawykami pielęgnacyjnymi, niewłaściwym odżywianiem, wahaniami hormonalnymi. Poza tym z wiekiem zmniejsza się w naturalny sposób ilość zatrzymywanej w skórze wody i lipidów co sprawia, że staje się ona bardziej sucha i wrażliwa.

Wszystkie rodzaje cery wymagają nawilżania

Dobrze nawilżona skóra to podstawa młodzieńczego i świeżego wyglądu. Pamiętajmy, że niedostateczne nawilżenie powoduje większą podatność na tworzenie się zmarszczek. Cery tłuste, zanieczyszczone i trądzikowe wymagają systematycznego nawilżania, aby chronić naskórek przed nadmiernym rozwojem bakterii i stanów zapalnych. Zrównoważone wytwarzanie sebum jako bariery ochronnej, wymaga obok lipidów także wody. W przypadku cer wrażliwych odpowiednie nawilżenie zapobiega uczuciu ściągania, pieczenia i swędzenia skóry. Podsumowując: optymalne nawilżenie ma fundamentalne znaczenie dla każdego rodzaju cery.

Suchość skóry przyspiesza procesy starzenia

Jako nasz największy organ, skóra jest w ciągłej interakcji ze światem zewnętrznym. Aby być dobrze przygotowanym do stawienia czoła negatywnym wpływom środowiska, konieczne jest nie tylko dostosowanie swojego stylu życia, ale także zbilansowana dieta i używanie odpowiednich produktów pielęgnacyjnych, które wspierają i wzmacniają funkcje ochronne skóry.

„Nurek głębinowy”

Serum w pielęgnacji skóry jest niczym nurek głębinowy dla naukowców, badających morza i oceany. Dzięki lekkiej konsystencji serum może wnikać w głębsze warstwy naskórka i tam rozwijać swoje działanie. Poszczególne cząsteczki składników aktywnych są odpowiednio małych rozmiarów, mogą także przenikać w głębsze warstwy skóry. Jednak największa tajemnica serum tkwi w wysokim stężeniu składników funkcjonalnych. Wystarczy kilka kropli, aby zapewnić skórze intensywną pielęgnację i zdrowie.

Składniki serum, które działają nawilżająco

Kwas hialuronowy

  • jest fizjologicznym składnikiem skóry (zwłaszcza tkanki łącznej),
  • odgrywa istotną rolę w proliferacji komórek (wzrost i odnowa komórkowa),
  • ma za zadanie wypełniać skórę i zapewniać właściwe nawilżenie,
  • jego kluczowe działanie to zdolność do wiązania i magazynowania ogromnych ilości wody w stosunku do swojej masy (do sześciu litrów wody na gram).

Kwas hialuronowy ze względu na funkcję „biologicznej gąbki” intensywnie nawilża skórę, poprawia jej elastyczność, zmarszczki stają się płytsze a nawodnienie długotrwałe. Ponieważ występuje naturalnie w organizmie, jest składnikiem bardzo bezpiecznym.

Stosowany przez markę Team Dr Joseph, biotechnologiczny  kwas hialuronowy pozyskuje się w procesie fermentacji białek drożdży. Ten tak zwany „wegetariański” kwas hialuronowy jest dodatkowo oczyszczany przez wielokrotne filtrowanie i charakteryzuje się wysokim stopniem czystości w porównaniu z jego odmianą pochodzenia zwierzęcego. W procesie tym zwiększa się jego masa cząsteczkowa, co wzmacnia pozytywne właściwości działania. W produktach Team Dr Joseph występuje zarówno krótkołańcuchow y, jak i długołańcuchowy kwas hialuronowy. Krótkołańcuchowy wnika w głębsze warstwy skóry i tam wzmacnia jej macierz, natomiast długołańcuchowy kwas hialuronowy rozwija swoje działanie wygładzające na powierzchni.

Ekstrakt z owoców drzewa figowego, jednego z najstarszych hodowanych drzew, pochodzących z Azji Mniejszej. Ponieważ rośnie na suchych glebach gromadzi w owocach duże ilości wody. Figa to niezwykły owoc, który w swoim wnętrzu zawiera liczne kwitnące kwiaty nigdy nie widzące światła. Zapylanie kwiatów odbywa się wewnątrz owocu przez specjalne osy figowe.

Pektyny pochodzące z owoców figowych tworzą na powierzchni skóry film, który zmniejsza przepuszczalność warstwy rogowej (stratum corneum), zmniejszając tym samym przeznaskórkową utratę wody (TEWL). Wolne cukry działają jak naturalny czynnik nawilżający NMF (Natural Moisturizing Factor) i wiążą wodę z w naskórku. Zawarty w wyciągu z fig kwas jabłkowy może indukować tworzenie keratyny, co zapewnia długotrwałą elastyczność skóry . Składniki aktywne w wyciągu z fig przywracają równowagę nawilżenia i zatrzymują ją na długo. Skuteczność takiego działania została potwierdzona w badaniach, w których po aplikacji natychmiastowe nawilżenie wzrasta o 90% a po upływie 8 godzin jest wciąż o 40% wyższe.

Aloes (Aloe Vera) to prawdziwie cudowna roślina. Jako sukulent przechowuje w liściach duże ilości wody, co pozwala mu rosnąć nawet w bardzo suchych miejscach. Aby rozwinąć taką zdolność i wytworzyć duże stężenie składników aktywnych, niezbędny jest powolny wzrost rośliny w pełnym słońcu. Wyciąg z aloesu stosowany w produktach nawilżających Team Dr Joseph działa przeciwświądowo, chłodząco i łagodząco. Wysoka zawartość przeciwutleniaczy chroni skórę przed wolnymi rodnikami. Żel z liści aloesu może również hamować substancje, które prowadzą do rozwoju defektów tkankowych, aktywując fibroblasty stymuluje syntezę kolagenu. Jego skuteczność w łojotokowym zapaleniu skóry i trądziku została potwierdzona w badaniach klinicznych.

Serum ultranawilżające w pielęgnacji domowej

Zalecamy stosowanie serum dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Produkt należy nakładać na oczyszczoną skórę, po użyciu toniku, delikatnie wklepywać do całkowitego wchłonięcia. Następnie można zastosować bogaty KREM ​​ULTRAINTENSYWNIE NAWILŻAJĄCY na dzień, a raz w tygodniu nakładać odżywczą MASKĘ INTENSYWNIE NAWILŻAJĄCĄ.

Pielęgnacja nocna

Podczas nocy, kiedy śpimy, nasza skóra skupia się na detoksykacji i regeneracji. Ze względu na lekką konsystencję  SERUM ULTRANAWILŻAJĄCE doskonale sprawdza się jako pielęgnacja na noc, ponieważ nie blokuje porów i tym samym wspomaga skórę w jej naturalnym procesie oczyszczania.

Cenne wskazówki

SERUM ULTRANAWILŻAJĄCE działa cuda w przypadku przesuszenia skóry pod wpływem niekorzystnych warunków środowiska. Latem po opalaniu, a także po lecie szybko przywraca właściwe nawilżenie skóry. Składniki aktywne z palczatki imbirowej, róży damasceńskiej wspomagają regenerację skóry. Kilka kropli serum można stosować nie tylko po opalaniu, ale także w celu odświeżenia przez całe lato. Zimą zapewnienie skórze dobrego nawilżenia jest równie ważne, ponieważ zarówno zimne powietrze zewnętrzne jak i suche w ogrzewanych pomieszczeniach, prowadzą do przesuszenia skóry i osłabienia jej funkcji ochronnych. Dlatego serum można stosować w połączeniu z bogatym KREMEM ​​ULTRAINTENSYWNIE NAWILŻAJĄCYM lub KREMEM REGENERUJĄCYM WELL AGING.

Aby uzyskać dodatkowe nawilżenie i optymalną ochronę skóry, zmieszaj SERUM ULTRANAWILŻAJĄCE z kilkoma kroplami olejku regenerującego AGE REPAIR MIRACLE DROPS. Olejek może wspomagać składniki aktywne serum w przenikaniu do głębszych warstw naskórka i skóry.