Piękno jest światłem. Pamięci Idili Lizcano

„Moja praca jest medytacją samą w sobie. Jest jak ofiara dla świata, modlitwa. To jeden z sekretów szlachetnej sztuki ALQVIMIA”

Idili Lizcano, założyciel ALQVIMIA (1956-2024)
Mężczyzna Idili Lizcano robiący notatki w pracowni.

Idili Lizcano – marzyciel, kreator piękna i przewodnik duchowy nas wszystkich. Jego pasja do życia, piękna i dobrego samopoczucia dotyka każdego włókna naszej istoty i inspiruje nas do pokonywania kolejnych, nowych etapów w naszej podróży. Z każdym stworzonym produktem Idili pozostawił nam dziedzictwo miłości, troski, natury i mądrości. Jego wizja holistycznego piękna nie tylko zrewolucjonizowała przemysł kosmetyczny, ale także przekształciła i nadal będzie zmieniać życie niezliczonych ludzi na całym świecie.

Jako rodzina jednoczymy się w miłości i wdzięczności za wszystko, czego nas nauczył. Podążamy jego drogą, niosąc jego światło i miłość do każdego zakątka świata.

Rodzina ALQVIMIA

MIŁOŚĆ, KREATYWNOŚĆ I SZACUNEK DLA NATURY

Paryż był miejscem, w którym Idili Lizcano dorastał i spędził dzieciństwo. Właśnie tam narodziła się jego miłość do aromatów i rozwinęła w młodym chłopcu wrodzony talent do zapachów. Spacerując paryskimi ulicami w poszukiwaniu perfumerii, uchwycił to, czego inni nie dostrzegali: zapach duszy roślin w każdym pasku zapachowym. Odurzony mieszanką ciekawości, hermetycznej wiedzy o alchemii i nauce o perfumach, rzucił sobie wyzwanie: „w przyszłości zrobię to lepiej”.

Od tamtego momentu Idili rozpoczął niestrudzone poszukiwania, aby urzeczywistnić swoją wizję piękna poprzez produkty, które transformują. Po przemierzeniu połowy świata spotyka w Indiach swojego Duchowego Nauczyciela i właśnie wtedy postanawia stworzyć markę ALQVIMIA, której kosmetyki będą zmieniać świat, począwszy od indywidualnej transformacji każdego z nas.

Po 40 latach ALQVIMIA utrzymuje miłość, pasję, kreatywność i szacunek dla natury. Dzięki sztuce aromaterapii, magii perfumerii i starożytnej nauce alchemii wydobywa duszę roślin, która łączy i przemienia naszą własną duszę.

Idili Lizcano w pracowni chemicznej