Pielęgnacja skóry po opalaniu – poznaj nasze rady

Codzienne wschody i zachody słońca to jedno z niewielu wiarygodnych wydarzeń w naszym życiu. Pomimo tego prostego cyklu, który kontroluje to, co dzieje się na naszej planecie, często zbyt mało uwagi poświęcamy wpływowi światła słonecznego na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Liczne korzyści płynące ze słońca obejmują – dostarczanie energii do fotosyntezy po produkcję witaminy D dla ludzi. Jednak, jak w przypadku większości procesów biologicznych, decydującym czynnikiem jest odpowiednia dawka: nadmierna ekspozycja na światło słoneczne stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Światło słoneczne, zwłaszcza promieniowanie UVA i UVB, może powodować oparzenia słoneczne, przedwczesne starzenie się skóry, uszkodzenia oczu, osłabienie układu odpornościowego, reakcje fotoalergiczne i fototoksyczne, a nawet raka skóry. Bez względu na to, jak dobrze chronisz skórę, żaden krem ​​przeciwsłoneczny nie zapewni 100% ochrony przed promieniami UV. Dlatego ważne jest, aby w programie ochrony przeciwsłonecznej uwzględnić naturalną pielęgnację po opalaniu. Produkty po opalaniu są specjalnie opracowane, aby zaspokoić potrzeby skóry po opalaniu i zawierają składniki nawilżające i łagodzące, które najlepiej wspierają mechanizmy naprawcze skóry.

Wolne rodniki

Wolne rodniki powstają, gdy promienie UV wchodzą w kontakt ze skórą. Powodują reakcję łańcuchową uszkodzenia komórek skóry, co prowadzi do przedwczesnego jej starzenia się. Przeciwutleniacze skutecznie neutralizują wolne rodniki i mogą zapobiegać rozpoczęciu tej reakcji łańcuchowej, co pomaga zmniejszyć dalsze uszkodzenia, które mogą wystąpić po ekspozycji na słońce.

Przeciwutleniacze

Ponieważ produkty do ochrony przeciwsłonecznej nie blokują całkowicie promieni UV, po opalaniu należy pielęgnować skórę produktami bogatymi w przeciwutleniacze. Przeciwutleniacze neutralizują wolne rodniki i mogą zmniejszać szkody spowodowane przez promienie UV, które przechodzą przez filtr przeciwsłoneczny. Silnie skoncentrowane serum z silnymi składnikami funkcjonalnymi głęboko odżywiają skórę. Tonik Gentle Rose jest bogaty w naturalne antyoksydanty i cenne witaminy – nawilża skórę i zapewnia cudownie świeżą cerę.

Nawodnienie

Po opalaniu nasz organizm potrzebuje odpowiedniej ilości płynów – z wewnątrz i z zewnątrz. Im dłużej przebywasz na słońcu, tym więcej powinieneś pić, aby zrekompensować utratę wody przez skórę. Ale także owoce i warzywa, dzięki witaminom i wtórnym substancjom roślinnym, wspomagają regenerację skóry i przyczyniają się do długotrwałej opalenizny.

Jak działają balsamy po opalaniu?

Balsamy po opalaniu są bogate w składniki o działaniu kojącym, chłodzącym i regenerującym. Pomagają skórze w samoregeneracji i intensywnie nawilżają. Wzbogacony aloesem i rokitnikiem, nasz Głęboko Regenerujący Balsam po Opalaniu zapewnia intensywną pielęgnację i nawilżenie zestresowanej słońcem skóry z natychmiastowym efektem. Selektywne składniki aktywne takie jak rumianek i lawenda działają uspokajająco i przyspieszają regenerację komórek. Olejek arganowy wspomaga regenerację i elastyczność skóry. Żywokost słynie z działania przeciwzapalnego i przeciwbólowego, a olej z rokitnika, który jest szczególnie bogaty w witaminę C, E i beta-karoten, sprzyja długotrwałej i zdrowej opaleniźnie oraz zapewnia skórze muśnięty słońcem.

Wskazówka od nas

Nasze Serum Ultra Hydration zdziała cuda po opalaniu. Głęboko nawilża skórę i działa lekko chłodząco. Przechowuj serum latem w lodówce, aby wzmocnić efekt chłodzenia. Jeśli Twoja skóra jest bardzo zestresowana, możesz dosłownie zobaczyć, jak „pije” serum i błyskawicznie je wchłania.