Poznaj olejki 3 króli i otrzymaj wisiorek do aromaterapii gratis!

”I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę.”(Mt 2, 11) – zgodnie z Ewangelią według Św.Mateusza i tradycją chrześcijańską, kiedy Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, przekazali Jezusowi dary: złoto, kadzidło i mirrę. 

Olejek z kadzidłowca i mirry wykazują wyjątkową wartość aromaterapeutyczną, dlatego znajdują się w każdym podstawowym zestawie olejków eterycznych.

Kup olejek 3 króli – z Kadzidłowca, Mirry lub Królowej Egiptu, a do swojego zamówienia otrzymasz piękny wisiorek do aromaterapii gratis!

Promocja trwa do 06.01 lub do wyczerpania zapasów.

Olejek eteryczny z Kadzidłowca (FRANKINCENSE)

Kadzidło w starożytnych czasach było cenione bardziej niż złoto. Obecnie olejek z kadzidłowca uważany jest za jeden z najcenniejszych i najpotężniejszych olejków na świecie. W 100% czysty i naturalny olejek eteryczny otrzymywany metodą destylacji z parą wodną oleożywicy drzew kadzidłowca z gatunku Boswellia carterii.

Właściwości:

 • Kosmetyczne: ściągający, regenerujący, przeciwzmarszczkowy, odmładzający.
 • Aromaterapeutyczne: karminacyjne (zmniejszenia powstawanie gazów w przewodzie pokarmowym), wspomagające gojenie ran, moczopędne, wywołujące lub nasilające krwawienie menstruacyjne, wykrztuśne i uspokajające.
 • Emocjonalne, psychologiczne: uspokaja, spowalnia oddech, idealny do medytacji

Oleożywica olibanum stosowana była jako kadzidło od czasów starożytnych. Wprowadzone do Egiptu koło 3000 roku p.n.e., zostało spopularyzowane przez królową Hatszepsut, która zlecała ekspedycje i poszukiwania bezcennej żywicy, która następnie gromadzona była w jej świątyni. 

Tak naprawdę w prawie każdej kulturze wierzono, że kadzidło jest darem bogów; przyciąga boginie, odstrasza złe duchy, oczyszcza ciało i duszę, a jego dym – niesie modlitwy. Również zapach uważany był za boski: tajemniczy i pociągający.

W Indiach, Chinach oraz Kościołach Zachodnich używano kadzidła w świątyniach do oczyszczania. Olejek eteryczny wspaniale sprawdza się podczas medytacji – jednocząc ciało i umysł, jednocześnie sprzyja stabilności emocjonalnej, dodaje odwagi, niweluje stany lękowe. Na poziomie kosmetycznym ma wiele właściwości: działa przeciwzapalnie (kwasy bosweliowe), antyseptycznie, łagodząco, immunostymulująco. Już w starożytnym Egipcie używany był jako składnik odmładzający, przeciwzmarszczkowy, silnie regenerujący skórę i ciało. Zawiera seskwiterpeny, zwiększające dotlenienie mózgu, co wpływa na funkcjonowanie podwzgórza, a więc gospodarkę hormonalną i odporność organizmu.

Olejek eteryczny Mirra

Mirra jest substancją stosowaną od czasów starożytnych i była składnikiem często stosowanym w ceremoniach religijnych starożytnego Egiptu. 100% czysty, naturalny olejek eteryczny otrzymywany metodą destylacji z parą wodną oleożywicy drzew balsamowca  Commiphora myrrha.

Właściwości

 • Kosmetyczne: ściągający, regenerujący skórę, tonizujący, przeciwzmarszczkowy.
 • Lecznicze: przeciw katarralne, przeciwzapalne, przeciwdrobnoustrojowe, uspokajające,
  wiatropędny, emmenagogue, gojenie ran, wykrztuśne i trawienne.
 • Emocjonalne lub psychologiczne: podnosi świadomość i nadaje duchową równowagę.

Słowo „mirra” wywodzi się z języka aramejskiego, od słowa murr, które oznacza „gorzki”. Od starożytnych czasów mirra była ceniona ze względu na swój zapach oraz właściwości dezynfekujące – była głównym składnikiem olejków i maści do balsamowania mumii.

Stosowano ją jako dodatek smakowy do win. Była tak lubiana i popularna, że w czasach jej niedoboru swoją wartością przewyższała złoto. Olejek był ceniony i stosowany w starożytności jako składnik perfum, kadzideł, maści, leków, do rozcieńczania atramentu a nawet balsamowania zmarłych. Mirra od dawna jest używana w przemyśle perfumeryjnym ze względu na ciepły, korzenny, balsamiczny zapach a także jako utrwalacz perfum (fiksator).

Na poziomie kosmetycznym działa jak środek odmładzający, przeciwzmarszczkowy ale także nawilżający, antyseptyczny, ściągający i przeciwzapalny i oczyszczający. Jest idealny dla skór dojrzałych, również jako olejek do włosów przetłuszczających się. 

Olejek eteryczny Królowa Egiptu

W Alqvimia dwa niezwykłe i cenne olejki – kadzidłowiec i mirra połączone zostały z olejkiem prtitgrain tworząc niepowtarzalną Synergię Królowa Egiptu. Aromatyczny zestaw odmładzający, dodający odwagi wewnętrznej siły i wiary w siebie. Aby każda Kobieta odnalazła w sobie moc starożytnych Królowych Egiptu i poczuła się jak Królowa.

Zainspirowana pielęgnacyjnymi, pachnącymi „balsamami piękna” królowych starożytnego Egiptu, egzotyczna mieszanka czystych olejków eterycznych z dodatkiem mirry i kadzidła pomaga zachować młodą, piękną i promienną skórę.

Synergia 3 olejków eterycznych:

 • Kadzidło: odmładza regeneruje i odżywia.
 • Mirra: tonizuje, regeneruje i odmładza.
 • Petitgrain (gorzka pomarańcza): uspokaja nerwy, antyseptyczny, wspomaga gojenie ran.
 • Synergia wykazuje doskonałe właściwości regenerujące, odmładzające – dzięki połączeniu olejków z kadzidłowca i mirry.
 • Odżywia i nawilża.
 • Daje pewność siebie i poczucie własnej wartości