Różeniec górski (Rhodiola rosea)

Różeniec górski(Rhodiola rosea) zwany różą arktyczną, to jedna z najcenniejszych roślinSyberii.

Jest to roślina adaptogenna, jedna z dwunastu,które potrafią przetrwać w temperaturze – 50 stopni Celsjusza. Pochodzi z regionów arktycznych Europy, Azji i Alaski. Wspomniany przez greckiego lekarza Dioscorides już w I wieku n.e. W Polsce występuje wyłącznie w Sudetach i Karpatach. Korzeń o charakterystycznym różanym zapachu jest wykorzystywany w lecznictwie i kosmetyce.

Właściwości różeńca porównywane są bardzo często do działania żeń-szenia, ponieważ zawiera bogactwo minerałów, witamin oraz fenoli, dzięki czemu szybko regeneruje komórki skórki. Wyizolowano aż 29 składników czynnych, które potwierdzają działanie tej rośliny. Są to m.in. związki fenolowe, flawonoidy, monoterpeny, triterpeny, tricyny, garbniki, glikozydy cyjanogenne, kwasy organiczne oraz olejek eteryczny zawierający n-dekanol, geraniol i jego pochodne. W składzie obecne są również cukry (sacharoza, glukoza), białka, tłuszcze i woski oraz składniki mineralne m.in. mangan, miedź, cynk, chrom, kadm, kobalt, nikiel i selen.

Roślina polecana w pielęgnacji skóry wrażliwe. Regeneruje i zapobiega powstawaniu reakcji alergicznych. Stymuluje regenerację skóry, wygładza, oczyszcza i dezynfekuje.

Działa antyoksydacyjne, niweluje procesy starzenia. Chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Ekstrakty z Różeńca Górskiego zostały wprowadzone do pielęgnacji cery wrażliwej, naczyniowej i odmładzającej Team Dr Joseph.

Są składnikami aktywnymi obecnymi w:

Serum odmładzającym (Supreme Repair Well Aging Serum)

Kremie odmładzającym (Daily Repair Well Aging Cream)

Kremie dla cery wrażliwej (Daily Skin Calming Cream)

Kremie dla cery naczyniowej (Gentle Couperose Cream)