Wakacyjna pielęgnacja, czyli jak chronić skórę podczas wyjazdu

Nasza skóra to wrażliwy organ, który podczas podróży musi wciąż dostosowywać się do zmiennych warunków klimatu, wilgotności, temperatury, środowiska. Aby nie sprawiała nam kłopotu i też dobrze „bawiła się” podczas naszego urlopu, należy o nią odpowiednio zadbać stosując specjalnie dobrane kosmetyki.

Pielęgnacja skóry przed wyjazdem na urlop

Powinniśmy wziąć pod uwagę różne warunki podróży do miejsca docelowego, aby optymalnie przygotować skórę na zmiany. Należą do nich zwłaszcza klimatyzacja i niska wilgotność na pokładzie samolotu, a także ewentualne przejście do innej strefy klimatycznej po wylądowaniu.

  1. Przed lotem upewnij się, że Twój organizm nie jest odwodniony i wypiłaś wystarczającą ilość płynów. Unikaj napojów zawierających alkohol i kofeinę, aby nie blokować porów skóry. Unikaj makijażu.
  2. Na kilka dni przed wyjazdem zalecamy głębokie oczyszczenie naskórka w celu usunięcia martwych, złuszczających się komórek i zanieczyszczeń. W tym celu można z powodzeniem sięgnąć po jeden z kilku rodzajów peelingów. Proponujemy mechaniczny Złuszczający peeling do twarzy (Exfoliating Facial Scrub) z drobinkami jojoby dla cer normalnych,  Delikatnie oczyszczający peeling enzymatyczny (Gentle Claryfying Enzyme Peel) dla cer wrażliwych lub Peeling z kwasami owocowymi (Fruit Acid Peell) dla cer wymagających i dojrzałych.

Każdy z wymienionych produktów działa oczyszczająco, stymuluje odnowę komórkową naskórka i wspomaga nawilżenie.

Dodatkowa pielęgnacja

Aby optymalnie przygotować skórę przed podróżą (zwłaszcza samolotem), użyj intensywnie pielęgnującej maski zawierającej antyoksydanty, aby wspierać skórę w walce z wolnymi rodnikami i ją nawilżyć.

Maska intensywnie nawilżająca (Intense Moisturising Mask) ​​z biotechnologicznym kwasem hialuronowym i roślinnymi składnikami aktywnymi skutecznie nawilża, sprawia, że ​​skóra staje się miękka i gładka. Ekstrakt z rozmarynu pełni funkcję silnego antyoksydantu. W przypadku skór suchych i odwodnionych wspomaga zatrzymanie nawilżenia co wpływa na zwiększenie ich odporności w przypadku zadziałania niekorzystnych czynników zewnętrznych.


OCHRONA SKÓRY PODCZAS LOTU SAMOLOTEM

Podróż samolotem jest dla naszej skóry bardzo trudna. Chociaż system klimatyzacji w samolocie zapewnia przyjemną temperaturę na pokładzie, wilgotność powietrza zwykle wynosi tylko od 5 do 16%. Natomiast optymalna wilgotność powietrza dla komfortu skóry waha się w granicach od 40 do 60%. Dlatego w samolocie dochodzi do nadmiernego parowania wody na zewnątrz a w konsekwencji ściągania, napinania się naskórka. Na niekorzyść zmienia się także jego naturalna, ochronna warstwa hydrolipidowa co powoduje, że naskórek zamiast być tarczą ochronną, staje się bardziej podatny na działanie bakterii.

Aby zachować funkcję barierową naskórka, należ zadbać o systematyczne nawilżanie z zewnątrz. Idealnym rozwiązaniem są w tym przypadku hydrolaty kwiatowe – Delikatny tonik różany (Gentle Rose Toner) lub Tonik z kwiatów neroliNeroli Flower Toner ), które nawilżają i rewitalizują powierzchnię skóry. 

Wybierając jeden z toników, wystarczy rozpylać kilka razy podczas podróży, delikatną mgiełkę na twarz (zamykając oczy), można też na szyję i dekolt. Likwidujemy wtedy efekt napięcia, przesuszenia a często nawet zaczerwienienia czy pieczenia naskórka. Dodatkowo otaczamy się pięknymi zapachami kwiatów róży lub gorzkiej pomarańczy (neroli).

W przypadku skóry bardzo suchej przed podróżą samolotem, zalecamy nałożyć na twarz ulubiony krem nawilżający z dodatkiem kilku kropli regenerujących Kropli odmładzających (Age Repair Miracle Drops) lub Ultranawilżającego serum (Ultra Hydration Serum).

Biorąc pod uwagę, że organizm może stracić podczas trzygodzinnego lotu, nawet 1,5 litra wody, oprócz zewnętrznego zabezpieczenia pielęgnacyjnego, niezbędne jest nawodnienie wewnętrzne: zdecydowanie należy zwiększyć spożycie wody podczas trwania podróży.


JAK PRZYGOTOWAĆ SKÓRĘ TŁUSTĄ I ZANIECZYSZCZONĄ DO WAKACYJNEJ PODRÓŻY SAMOLOTEM

Jeśli Twoja skóra ma tendencję do wytwarzania większej ilości sebum podczas podróży, dzieje się tak dlatego, że próbuje przeciwdziałać wysuszeniu w samolocie i innych klimatyzowanych środkach transportu. W takim przypadku zalecamy stosowanie produktów oczyszczających, które mają działanie regulujące i nawilżające oraz pomagają przywrócić skórze naturalną równowagę.

UWAGA Jeśli Twoja tłusta skóra ma skłonność do zanieczyszczania się i blokowania porów, należy podczas podróży unikać makijażu i zdecydowanie stosować produkty, które nie są komedogenne.

Substancją komedogenną (zaskórnikotwórczą) z ang. comedogenic, od ang. słowa comedo – zaskórnik – nazywa się każdą substancję, która blokuje pory skóry powodując powstawanie niedoskonałości na naszej twarzy oraz nieprawidłowe jej funkcjonowanie. Wynika to z faktu, iż kosmetyk z substancjami komedogennymi łączy się z obumarłymi komórkami naskórka, sebum i bakteriami, tworząc mieszaninę, która gromadzi się i zalega w porach skóry. W konsekwencji prowadzi to do powstania zaskórników, grudek i krostek. Substancje komedogenne najbardziej negatywny wpływ mają na skóry ze skłonnością do trądziku, ale także cerę mieszaną i tłustą.*

*https://biotechnologia.pl/kosmetologia/substancje-komedogenne


PIELĘGNACJA W MIEJSCU DOCELOWYM WAKACYJNEJ PODRÓŻY

Najprawdopodobniej po przybyciu na miejsce spędzania wakacji, Twoja skóra stanie w obliczu zmiany klimatu. Po długiej podróży, zwłaszcza samolotem zaleca się dokładne oczyszczenie, tonizację i nawilżenie skóry. W tym celu używaj swoich codziennych produktów do oczyszczania i pielęgnacji, odpowiednio dobranych do Twojego typu cery.

Właściwa pielęgnacja w gorących i wilgotnych strefach klimatycznych

Ponieważ skóra wytwarza w wysokich temperaturach więcej sebum, najbardziej odpowiedni do mycia skóry twarzy zwłaszcza mieszanej i tłustej jest Oczyszczający Żel (Purifying Cleansing Gel). Wyjątkowe połączenie ekstraktów roślinnych sprawia, że nie tylko skutecznie usuwa nadmiar lipidów ale także zapobiega wysuszeniu i sprawia, że naskórek wygląda bardziej matowo. Zapewnia naturalną równowagę skóry. 

Produktem odpowiednim dla wszystkich rodzajów cer jest Balansujący tonik (Daily Balancing Toner) . Dokładnie oczyszcza, nawilża i łagodzi. Po tonizowaniu skóra jest optymalnie przygotowana do kolejnego kroku pielęgnacji, czyli nawilżania. W ciepłych klimatach bardzo dobrą alternatywą dla kremów (zwłaszcza na dzień) jest używanie Serum ultranawilżającego.

Wszystkie serum marki Team Dr Joseph można nakładać na skórę bez konieczności dodatkowego stosowania kremu. W normalnych warunkach codziennej pielęgnacji Dr Joseph zaleca stosowanie kremu na dzień, a serum jako preparatu na noc. W zależności od aktualnej kondycji skóry i innych warunków można modyfikować taki sposób stosowania produktów do pielęgnacji twarzy.


ZALECENIA WAKACYJNEJ PIELĘGNACJI DLA KAŻDEGO KLIMATU

Podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu niezbędne jest regularne stosowanie kremów przeciwsłonecznych, aby chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. 

Nasze kremy ochronne pozwalają na bezpieczne opalanie się, zapewniają intensywną ochronę przeciwsłoneczną w każdych warunkach pogodowych, niwelują niekorzystne efekty działania promieni słonecznych, wspomagają nawilżenie. Dzięki temu możesz cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu, gdziekolwiek jesteś.

Krem ochronny SPF30 (High Protection Sun Cream SPF30) pielęgnacja twarzy

Krem ochronny SPF50+ (Ultra Light Sun Block SPF 50+) pielęgnacja twarzy

Zaawansowany krem ochronny SPF30 (Advanced Protection Sun Cream – SPF 30) pielęgnacja ciała