Więcej niż ochrona przeciwsłoneczna, czyli ekstrakty rośliny, które nas chronią

Kluczowy składnik ochrony przeciwsłonecznej

Ekstrakt z kwiatów Omżynu lekarskiego (Buddleja officinalis). Jest to kluczowy i innowacyjny składnik linii przeciwsłonecznej Team Dr Joseph.

Określany jest mianem globalnego protektora, jest bowiem naturalnym składnikiem, który niweluje skutki działania promieniowania UVB, UVA, IR, a także HEV (niebieskie światło).

Omżyn lekarski nazywany bywa letnim bzem lub krzewem motyli (wabi motyle).

Skład ekstraktu z kwiatów krzewu Omżynu lekarskiego

Ekstrakt z kwiatów tego krzewu zawiera bogactwo związków (werbaskozyd, echinakozyd) z rodzaju fenylopropanoidów o działaniu fotoochronnym i przeciwrodnikowym.  Zapewnia szerokopasmową ochronę skóry przed promieniowaniem słonecznym (UVA, UVB, IR) ale co ciekawe i ważne, także przed wszechobecnym w naszym codziennym życiu – promieniowaniem niebieskim (HEV) ekranów telefonów, tabletów, komputerów.

Nasilenie działania kosmetyków z filtrami ochronnymi

Dzięki swoim właściwościom nasila działanie kosmetyków z filtrami ochronnymi i ogranicza ich użycie dla pełnego efektu ochrony.

Wyjątkowy skład kremów z linii przeciwsłonecznej

Kremy z linii przeciwsłonecznej Team Dr Joseph obok bezpiecznych chemicznych filtrów chemicznych (konieczne, aby uzyskać wysoki stopień ochrony SPF 30 lub 50), nie zawierają związków fotoochronnych, takich jak oktokrylen i benzofenon.

  1. Krem Przeciwsłoneczny SPF 30
  2. Krem ochronny SPF 50

Sprawdź produkty z linii przeciwsłonecznej Team Dr Joseph na naszej stronie: