ZERO WASTE, a naturalna pielęgnacja ciała Team Dr Joseph

W 2008 roku Amerykanka Bea Johnson udowodniła, że wprowadzając kilka prostych zasad, można zredukować wyrzucanie niepotrzebnych rzeczy do absolutnego minimum. Roczne odpady jej czteroosobowej rodziny mieszczą się w litrowym słoju. Tak rodziła się filozofia Zero Waste.

Zero waste to styl życia, który zakłada ograniczanie generowania odpadów. Wyznając tę filozofię, dbamy o odpowiedzialną produkcję, konsumpcję, ponowne wykorzystywanie i odzyskiwanie każdego produktu, opakowania i materiału. Istnieje 5 głównych zasad Zero Waste nazwanych 5R:

 • Refuse (odmawiaj) – nie kupuj i nie zabieraj ze sobą gratisowych produktów, które nie są Ci potrzebne (ulotki, reklamowe długopisy, baloniki, jednorazowe produkty…)
 • Reduce (ograniczaj) – ogranicz kupowanie i  zmniejsz ilość przedmiotów oraz spożywanych produktów, zwłaszcza o niskiej wartości.
 • Reuse (ponownie używaj) – szukaj nowych zastosowań przedmiotów, które już posiadasz, zamiast kupować nowe. Ubraniami których już nie nosisz, możesz wymienić się z przyjaciółką lub oddać je potrzebującym. Szklane słoiki po przetworach możesz użyć do przechowywania żywności lub stworzyć z nich kolorowe osłonki na doniczki.
 • Recycle (segreguj i przetwarzaj) – Segregując śmieci, możemy zadbać o to, aby zostały przetworzone na coś pożytecznego. Czy wiesz, że papier można recyklingować aż 6 razy?  Recykling to jeden ze sposobów, by ponownie przetworzyć wiele z materiałów,
 • Rot (kompostuj) – organiczne odpadki, czyli np. obierki z warzyw i owoców, skorupki jajek, fusy po kawie i herbacie – wrzucaj do kompostownika. Dzięki temu otrzymasz nawóz do roślin bogaty w składniki odżywcze.

Bardzo ważne

Stosowanie się do wyżej wymienionych zasad nie zabiera dodatkowego czasu, a jedynie wymaga zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń.

 Zastanawiasz się, jak zacząć żyć w zgodzie z ideą Zero Waste? Na początek warto zrezygnować z nadmiernego gromadzenia żywności. Staraj się planować posiłki na kolejne dni i na bieżąco dokonywać przemyślanych zakupów. W ten sposób ograniczysz ilość niepotrzebnych odpadów. Dodatkowo zadbaj o odpowiednie przechowywanie żywności. Dzięki temu produkty będą przez dłuższy czas będą świeże, gotowe do spożycia.

 Innym dobrym nawykiem jest korzystanie z opakowań wielokrotnego użytku: bawełnianej torby na zakupy czy bidonu (zamiast butelek plastikowych z wodą).

Filozofia Zero Waste zakłada również dbałość o rzeczy, które już posiadamy poprzez np. pielęgnację ubrań, konserwację sprzętu czy naprawę zepsutych przedmiotów. Zanim zdecydujesz się coś wyrzucić, pomyśl czy można tę rzecz jeszcze wykorzystać.  Być może starą, niepasującą już do wnętrza komodę da się odnowić, a niedziałający odkurzacz uda się naprawić w serwisie.

 Jak widać, życie w stylu Zero Waste warto zacząć od małych rzeczy, które z czasem staną się naszym przyzwyczajeniem. Często wiele działań, które mogą przyczynić się do zminimalizowania ilości odpadów nie wymaga od nas dużego zaangażowania, a jedynie dobrych chęci.

Naturalna pielęgnacja ciała – produkty zgodne z filozofią ZERO WASTE

Marka Team Dr Joseph wprowadziła do swojej oferty nowe produkty.

Małe kostki do mycia rąk, ciała i włosów, które pielęgnują skórę i jednocześnie przyczyniają się do ochrony naszej planety.

0% plastiku. 100% równowagi. 100% zdrowia skóry.

Zainspirowane spokojnymi chwilami pielęgnacji w domowym spa, kostki myjące Zero Waste to zrównoważona kompozycja formy i funkcji. Wykonane ręcznie w Południowym Tyrolu z najlepszych naturalnych składników. 

Bogate w cenne oleje i naturalne składniki aktywne, kostki produkowane są bez klasycznego procesu zmydlania. Receptury oparte są na środkach powierzchniowo czynnych pochodzenia naturalnego, zapewniają aksamitnie miękką, czystą skórę i włosy.

[500 ml szamponu = 1 kostka]

W 100% bez mydła
Pielęgnacja ciała PREMIUM

Certyfikowane kosmetyki naturalne
Wegańskie, wolne od okrucieństwa

RĘCZNIE WYKONANE
w południowym Tyrolu

Biała perła (WHITE PEARL)

KOSTKA DO MYCIA RĄK

Wysokiej jakości kostka do delikatnego mycia rąk, z nawilżającym masłem shea i pielęgnującym skórę olejem z pestek winogron.

Odpowiednia dla każdego rodzaju skóry.

Wysokiej jakości naturalne składniki aktywne:

 • Olej migdałowy – nawilżanie, pielęgnacja skóry, wygładzanie
 • Masło shea – działanie przeciwutleniające, pielęgnacja skóry, nawilżanie
 • Oliwa z oliwek – nawilżanie, duża zawartość witaminy E
 • Aloe vera – łagodzenie podrażnień, odżywianie, nawilżanie

Zielona Gracja (GREEN GRACE)

KOSTKA DO MYCIA CIAŁA

Nawilżająca kostka do mycia ciała z łagodnymi myjącymi środkami powierzchniowo czynnymi, nawilżającym olejem z awokado i cennym ekstraktem z dzikiej róży.

Odpowiednia dla każdego rodzaju skóry.

Kostkę spienić w dłoniach lub bezpośrednio na skórze. Masować a następnie zmyć wodą.

Wysokiej jakości naturalne składniki aktywne:

 • Olej z pestek winogron – działanie przeciwutleniające, odmładzająca pielęgnacja skóry,
 • Masło shea – odżywianie, nawilżenie, wygładzanie,
 • Olej z awokado – nawilżenie, wygładzanie, bogate źródło witamin A, E, D,
 • Dzika róża ekstrakt z owoców – działanie przeciwutleniająca, symulacja odnowy komórkowej, wspieranie bariery ochronnej skóry, odżywianie.

Promienna Róża (RADIANT ROSE)

SZAMPON + ODŻYWKA

Intensywnie odżywczy szampon i odżywka z nawilżającym olejem arganowym – 2 w 1. Olej makadamia zapewniają włosom miękkość, połysk i objętość, idealny na rozdwojone końcówki.

Odpowiedni do każdego rodzaju włosów.

Zmoczyć włosy jak zwykle. Kostkę spienić w dłoniach lub bezpośrednio na włosach lub skórze głowy. Pracuj okrężnymi ruchami, aby uzyskać delikatną pianę. Dokładnie spłucz wodą.

Wysokiej jakości naturalne składniki aktywne:

 • Olej arganowy – nawilżanie, naturalna ochrona komórek,
 • Olej macadamia – zapewnienie włosom blasku i objętości, idealny na rozdwojone końcówki,
 • Masło shea – odżywianie, nawilżanie, wygładzanie,
 • Proteiny z migdałów – nawilżanie, łagodzenie, odżywianie.