5 cech idealnego managera SPA & Wellness

Manager, szczególnie w dzisiejszych czasach powinien przede wszystkim być liderem. Powinien posiadać umiejętności twarde tj. kalkulacja oferty, umiejętność budżetowania, umiejętność zarządzania polityką magazynową. Oczywiście bardzo ważna jest również znajomość technik sprzedaży.

Z drugiej strony, szalenie ważne są umiejętności miękkie tj. zarządzanie zespołem w kryzysie, umiejętność wsparcia, motywacji, ciekawość branży i trendów. Cenna umiejętnością jest kreowanie oferty wyprzedzającej potrzeby Gości.

W codziennych obowiązkach nie może zabraknąć czasu na rozmowy z członkami zespołu i klientami. Elastyczne odpowiadanie na potrzeby pracowników i gości sprawia, że SPA funkcjonuje lepiej, a manager ma zupełnie inną perspektywą na zarządzanie. Zaangażowanie lidera w codzienną pracę ośrodka SPA pomaga poznać lepiej wszystkie działania. Słuchanie to także podstawa uczenia się, które jest nieodzowne w branży SPA i Wellness.

Świat szybko się zmienia, a dobry lider musi nadążać za tym, co dzieje się w branży. Ważne jest, szczególnie teraz w trakcie trwania pandemii Covid, aby szybko i elastycznie reagować na rynek, na zmieniające się przepisy, potrzeby naszych Gości. Wychodzić im naprzeciw, a nawet wyprzedzać i tym samy rodzić potrzebę na usługi które właśnie oferujemy.

Ostatnio bardzo na czasie jest umiejętność działania pod presją i panowanie nad stresem. Tym bardziej, że działamy w bardzo wymagającym rynku wellness, gdzie klienci oczekują obsługi na najwyższym poziomie w atmosferze relaksu i komfortu. Dobrze, że istnieją techniki, dzięki którym możemy nauczyć się tych umiejętności. Gość odwiedzający obiekt powinien czuć spokój i opanowanie.

Jeżeli miałabym wymienić tylko 5 cech idealnego managera SPA to na chwile obecną będzie to:

  1. Pozytywne myślenie i kreatywność. Wizja i cel w jakim kierunku manager chce rozwijać siebie, swój biznes, czy miejsce w którym pracuje. Niesłychanie ważna jest charyzma i motywacja do pracy.
  2. Pewność siebie i wiara w to co robisz. Dodatkowo potrafisz zarazić swój zespół pasją i zaangażowaniem.
  3. Umiejętność kalkulacji i wyciągania wniosków z prowadzonych statystyk. W dzisiejszych czasach to podstawa aby prowadzić zyskowny biznes i w umiejętny sposób podnosić swoje dochody, nawet w czasie pandemii.
  4. Dobra organizacja czasu pracy własnej i zespołu. Elastyczność w podejściu do oferty i obsługi, w czasach zmieniających się potrzeb klienta. Szybkość w podejmowaniu decyzji.
  5. Empatia i otwarty umysł na otaczający nas Świat. Szczególnie: na potrzeby, na trendy w branży spa & beauty, na innowacyjność.

Manager SPA  powinien być bardzo wszechstronny. Doskonale wykształcony i do tego być praktykiem.

W naszej Akademii Sukcesu Managera Spa będziemy omawiać wszelkie aspekty bycia dobrym liderem, zyskownego biznesu.  Będziemy rozwijać już nabyte umiejętności,  ale i umacniać Twoją pozycję jako lidera.

To pierwsze i jedyne szkolenie, z którego wyniesiesz cenne materiały i wiedzę, ale i gotowe rozwiązania skrojone na miarę Twoich potrzeb. Będziesz pracował ze swoimi danymi i nad własnym planem. Otrzymasz materiały w postaci gotowych statystyk, tabeli, wzorów procedur i standardów.

Zapisz się już dziś: https://witamed.com/akademia-sukcesu-managera-spa-wellness/

Edyta Cywoniuk – pomysłodawczyni i założycielka Witamed Polska. Od lat związana z biznesem, z 15 letnim doświadczeniem w prowadzeniu firmy. Ukończyła studia na Wydziale Ekonomicznym UwB i Wydziale Marketingu w WSFiZ oraz studia podyplomowe na kierunku menadżerskim na SGH. Pasja – aromaterapia oraz naturoterapia.